Overwatch Overwatch Haberleri

MLG Vegas Overwatch Invitational Şampiyonu Team EnVyUs oldu

Vegas’ta düzenlenen MLG turnuvasındaki Overwatch Invitational’ın kazananı Team EnVyUs oldu. Takım, tüm turnuvayı etkileyici bir şekilde domine etti. 

Espor dünyasının gözde oyunu Overwatch’a gösterilen ilgi günden güne artıyor. Büyük espor organizasyonlarının OW takımı kurması ile beraber büyük etkinliklerde de Overwatch turnuvaları görmeye başladık. Bu yıl ilk defa düzenlenen MLG Vegas Overwatch Invitational ise türünün ilk örneklerinden oldu. The Overwatch APEX Season 1’i şampiyon olarak tamamlayan Team EnVyUs, MLG Vegas’ta şampiyonluğa ulaşan ekip oldu. Yarı finalde Cloud9’ı geçen takım, büyük finalde ise FaZe Clan’ı mağlup etti.

EnVyUs, finale gelene kadar hiçbir problem yaşamamış gibi bir performans sergiledi. Fakat takım, turnuva başlangıcında büyük bir sıkıntı yaşadı. Birçok takım MLG Vegas öncesi Overwatch kampı yaparken, EnVyUs buna vakit bulamadı zira Güney Kore’de düzenlenen APEX turnuvası çok kısa bir süre önce bitmişti. Ayrıca takımdaki Timo “”Taimou” Kettunen vize problemleri yaşadı ve Las Vegas’a turnuva başladıktan sonraki gün gelebildi.

Fakat EnVyUs’un compLexity Gaming karşısındaki ilk haritasından sonra tüm bu problemler ortadan kaldı. Hiçbir şey EnVyUs’u durduramadı. Takımın her şeye cevabı vardı ve bu, Taimou’nun beklediği gibi gerçekleşti. Oyuncunun İsveç’ten Las Vegas’a gerçekleştirdiği 50 saatlik seyahat takımı ateşlendirirken, Taimou’da Twitter’dan yaptığı bir açıklama ile hayranlarına 40.000 dolarlık büyük ödülü kazanacağına söz verdi. Takımın şampiyonluğundan sonra ise Taimou, sadece üç kelimeden oluşan “Ben yalan söylemem.” tweet’ini paylaştı

EnVyUs’un şampiyonluğuna baktığımızda tamamıyla bir takım oyunu görmemiz mümkün. Dennis “INTERNETHULK” Hawelka esnek bir support oyuncusu olduğunu kanıtladı ve mükemmel Symmetra oyunun yanı sıra bazı karşılaşmalarda Winston’ı da harika oynadı. Faze karşısında INTERNETHULK’a Winston’ı seçen EnVyUs, sadece tek bir healer ile maçı tamamladı. Sebastian “chipshajem” Widlund, Ana oynarken, ortalama bir healer karşılaşmayı iyi bir şekilde tamamlayamazdı. Fakat chipshajen durumu oldukça kolay gösterdi ve yıldızlaşarak etkileyici bir Ana performansı sergiledi. Christian “cocco” Jonsson tüm EnVyUs oyuncularını Reinhardt kalkanı ile güvende tutarken, DPS oyuncuları Taimou ve Jonathan “HarryHook” Tejedor Rua’ya gerekli pozisyonları sağlamayı başardı.

Takımın kadrosuna D.Va oyunları ile tanınan Pongphop “Micki” Rattanasangohod’u eklemek ise EnVyUs açısından büyük bir etki yarattı. Organizasyonun CEO’su Mike “Hastr0” Rufail ise turnuva tamamlandıktan sonra Mickie’nin resmi olarak takıma katıldığını belirtti.

Öte yandan EnVyUs’un dominant performansının yanı sıra FaZe’in harika performansını da es geçmemek gerekiyor. Overwatch Invitational’ı ikinci sırada tamamlayaran 20.000 dolarlık ödülün sahibi olan takım, ilk büyük Major LAN turnuvasını oldukça iyi bir şekilde geçirdi. Yarı finalde gergin geçen Fnatic serisini 3-2 kazanan ekip, tahmin edilemez ve istikrarsız olarak adlandırılmasına rağmen büyük takımlarla kafa kafaya mücadele edebileceğini kanıtladı.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir