Overwatch

Ninjas in Pyjamas, Overwatch kadrosunu duyurdu

e-Spor’un köklü organizasyonlarından Ninjas in Pyjamas, Overwatch takımını duyurdu.

Blizzard tarafından geliştirilen FPS tabanlı Overwatch, e-Spor sahnesindeki yerini sağlamlaştırmaya devam ediyor. Birçok köklü organizasyon oyun dünyasında ciddi anlamda sükse yaratan Overwatch için profesyonel takım kurmaya başlamıştı. Bu ayın sonunda 300 bin dolar ödül havuzlu bir turnuva düzenleyecek olan oyunun hayran kitlesi hızla artmaya başladı. Dünya genelinde geniş kitlelere yayılan Overwatch sahnesine son giriş yapan organizasyon ise CS:GO ve Dota 2’den tanıdığımız Ninjas in Pyjamas oldu.

Kadrosu tamamen Finli oyunculardan oluşan SG-1 takımını bünyesine katan NIP böylece profesyonel takımını kurmuş oldu. Takımın kendi internet sitesi üzerinden yaptığı açıklamada CEO görevini üstlenen Hicham Chahine’nin sözlerine yer verildi. Chahine, takımı kurma yolunda detaylı bir süreçten geçtiklerini belirtirken Ninjas in Pyjamas adına yeni bir tarihin de yazıldığını dile getirdi. SG-1 haftalık çevrimiçi Overwatch turnuvalarında başarılar elde eden bir takım olarak biliniyor. Ayrıca şu an devam etmekte olan 100 bin dolarlık EU Main Qualifier turnuvasında da mücadelesini devam ettiriyor.

Ninjas in Pyjamas’in profesyonel Overwatch takımının kadrosu şu şekilde:

  • Lauri “mafu” Rasi (DPS)
  • Kalle “hymzi” Honkala (Flex)
  • Antti “kyynel” Kinnunen (Support)
  • Joonas “zappis” Alakurtti (DPS)
  • Joona “fragi” Laine (Tank)
  • Joni “seita” Paavola (Support)

Dev organizasyonların art arda atılım yaptığı Overwatch’un profesyonel sahnedeki gelişimi ilerleyen dönemlerde nasıl olacak büyük bir merak içerisindeyiz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.