Overwatch Overwatch Haberleri

Overwatch, 15 milyon oyuncuya ulaştı

Resmen piyasaya sürülmesinin üzerinden yalnızca iki ay geçen Blizzard’ın son şaheseri Overwatch, tüm platformlarda 15 milyon oyuncuya ulaştı. Çin’de en çok satan PC oyunu rekorunu Diablo III’ün elinden alırken, Kore’deki internet kafelerde de League of Legends’ın yerini yavaş yavaş elde ediyor.

Oyunu satın alan 15 milyon kişiye ek olarak oyun içindeki kozmetik ürünlere de yapılan harcamalarla birlikte Blizzard’ın cebine Overwatch üzerinden 500 milyon doların üzerinde para girdi ve şirketin 2016 ikinci çeyrek mali raporları da ayrı bir rekor kırdı.

Overwatch öncesinde yılların efsanesi World of Warcraft ile 12 milyon oyuncuya ulaşan Blizzard’ın bu seferki başarısının arkasında, yeni oyunun PC, Playstation 4 ve Xbox One olmak üzere tüm platformlarda oynanabilmesi yer alıyor. Nitekim toplamda 500 milyon saat oynanan ve FPS türünde geliştirilen oyun, bu özelliğiyle çok daha geniş kitlelere hitap edebiliyor. 

Geçtiğimiz gün Dünya Şampiyonasını duyuran ve bununla birlikte e-Spor kanadı da hızla büyümesini sürdüren Overwatch’un başarısı bu şekilde devam ederse, profesyonel oyun sahnesinde yerini iyice sağlamlaştırması pek uzun sürmeyecek gibi görünüyor.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir