Overwatch Overwatch Haberleri

Overwatch, tekrar Güney Kore’deki internet kafelerde en çok oynanan üç oyun arasına girdi

Güney Kore’de ‘PC Bangs’ olarak bilinen internet kafeler, bizde olduğu gibi gençlerin grup aktiviteleri arasında önemli bir mekan olarak görülüyor. Çoklu oyunculu oyunların sıklıkla tercih edildiği kafelerde oynanan League of Legends, Overwatch ve PUBG gibi oyunlar bazı şirketler tarafından takip altında tutuluyor.

Geçtiğimiz aylarda FIFA Online 4’ün çıkışıyla %8-9’luk oynanma oranıyla Mayıs 2016’dan bu yana en düşük oynanma yüzdesi ile 4. sıraya gerileyen Overwatch, Gametrics’in verilerine göre çok geçmeden %9.84 ile 3. sırayı tekrardan devralmayı başardı. Sıralamanın değişmesinde FIFA Online 4’teki yoğunluğun azalmasının, PUBG’nin gün geçtikçe düşen oyuncu sayısının ve Overwatch’ta Wrecking Ball adlı kahramanın duyurulmasının etkili olduğu düşünülüyor.

Sıralamanın zirvesinde League of Legends bulunurken, onu PlayerUnknown’s BattleGrounds takip ediyor. Yaklaşık 30 hafta boyunca 1. sırada bulunan PUBG, zamanla Fortnite’ın popülerliğinin artması ve yakın zamanda LoL’de yaşanan değişiklikler sebebiyle %21.56 oranına gerilerken, League of Legends %29.28’lik bir yüzde yakaladı ve internet kafelerdeki liderliğin sahibi oldu.

Zirvedeki sıralamanın aradaki büyük farklar sebebiyle değişmesi beklenmezken Overwatch’ın yapımcısı Blizzard, oyunlarının tekrardan 3.lük koltuğuna oturmasından memnun olduğunu açıkladı.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir