Overwatch

Overwatch, konsollardaki nişan yardımı ile ilgili problem yaşıyor

Konsollarda bulunun nişan yardımı, birçok konsol oyuncusuna nişan alımında kolaylık tanıyan bir özellik. Yeni oyuncular tarafından çok fazla tercih edilen bu özellik, son zamanlarda Overwatch oyuncuları için bir problem teşkil ediyor.

Overwatch’a eklenen son kahraman Baptiste ile beraber problemi fark eden konsol oyuncuları, reddit aracılığı ile seslerini duyurdu. Oyunda bulunan nişan yardımı özelliğini aktif halde kullanan oyuncular, Baptiste’nin “Immortality Field” yeteneğini kullandıktan sonra havaya attığı drone’u vurmaya çalışırken nişanlarının otomatik olarak drone’dan uzaklaştığını fark etti. Reddit’te bir konu açarak bu problemden bahseden oyuncuya, Overwatch ekibinin baş yazılım mühendisinden cevap gecikmedi.

Yazılım mühendisi, problemden haberleri olduğunu ve 1.38 güncellemesi ile bu problemi çözmeyi planladıklarını belirtti. Overwatch ekibi tarafından yapılan bu geri dönüşün altına kendi yorumlarını yazan oyuncular, aynı problemin Ashe’in kendi dinamitlerini ve Tobjorn’ün kurduğu taretleri vurmaya çalışırken de başlarına geldiğini söylediler.

Oyunda bulundan nişan yardımı özelliğini kapatarak, bu sorunun üstesinden gelinebiliyor. Fakat konsolda yeni bir oyuncuysanız bu, pek de faydanıza olmayabilir. Nişan yardımı ayarını “Legacy” haline getirdiğinizde de problemin biraz olsun azaldığı, yorum yapan oyuncular tarafından belirtildi. Oyunu bilgisayar üzerinden oynayanlar için ise böyle bir problem söz konusu değil.

Blizzard, problemi çözecek olan yeni güncelleme için henüz bir tarih vermiş değil. O zamana kadar konsol  oyuncuları bu problemi kendi yöntemleriyle çözmek zorunda kalacak.

 

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.