Overwatch

Kore’de Overwatch’un popülerliği LoL’ü geçti

Blizzard’ın yaklaşık bir aydır piyasada olan yeni oyunu Overwatch, oyun dünyasının dengelerini değiştirmeye devam ediyor. Oyun, yıllardır Kore’de en çok oynanan oyunlar sıralamasında zirvede bulunan League of Legends’ı geride bırakmayı başardı.

Kore’de son dört yıldır ilk defa bir oyun, internet kafelerde en çok oynanan oyunlar listesinde League of Legends’ı geçmeyi başardı. Bu durumda şüphesiz battle.net hesabı olan herkesin Kore’de Overwatch’ı internet kafelerde ücretsiz oynama imkanı olmasının da büyük bir payı var. Gametrics’in istatistiğine göre LoL %27 ile ikinci sırada bulunurken, OW %30 oynanma oranı ile zirvede yer alıyor. Listenin üçüncü sırasında ise Sudden Attack yer alıyor.

23 Mayıs’ta piyasaya sürülen Overwatch, her ülkede bu popülerliği yakalamış durumda değil. Kore’de bilindiği üzere FPS oyunlar çok popüler ve listede üçüncü sırada bulunan Sudden Attack de yalnızca Kore’de popüler olan bir FPS tarzı oyun. Birinci sıraya yükselen oyuna eklenecek rekabetçi mod’un da oyunun bu sıralamada arayı daha da açmasına sebep olacağı kesin gibi gözüküyor.

League of Legends otoriteleri ise Overwatch’ın popülerliğinin bu şekilde artmasından pek de endişeli değil. Kore’nin profesyonel sahnedeki etkinliğini değiştirmeyecek olan bu istatistik, yine de birçok LoL oyuncusu tarafından “normal” bulunuyor. League of Legends’ın son zamanlardaki sıkıcılığı ve profesyonel sahnenin dahi eğlenceli oluşunu kaybetmiş olması, oyuncular tarafından Overwatch’tan daha ciddi bir tehdit olarak görülüyor.

Yorum yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.