Overwatch Overwatch Haberleri

Overwatch League 1. Sezon 1. Hafta

Overwatch League’in ilk sezonunun açılış haftası dün gece oynanan karşılaşmalarla sona erdi. İlk gününden itibaren yoğun ilgi gören turnuva açılış haftasında oldukça çekişmeli ve heyecanlı karşılaşmalara sahne oldu. Alınan sonuçları, öne çıkan maçları ve takımları, bu haftanın yıldız oyuncularını yazımızda bulabilirsiniz.

Ligin ilk haftasında Kore rüzgarı esti. Tamamı Korelilerden oluşan Seoul Dynasty, London Spitfire ve New York Excelsior haftayı kayıpsız kapattı. Los Angeles temsilcisi Valiant da tüm maçlarından galip ayrılan bir diğer takım oldu. Texas temsilcileri Dallas Fuel ve Houston Outlaws, hayranların büyük beklentilerini karşılayamadı ve biraz da fikstürün zorluğunun etkisiyle açılış haftasından galibiyet çıkaramadı. Overwatch League’in ön sezonunda oldukça kötü bir görüntü çizen Shanghai Dragons da başarısız gidişatına devam etti.

Haftanın Öne Çıkan Karşılaşmaları

Bu haftanın en dikkat çekici karşılaşmaları Dallas Fuel – Seoul Dynasty ve New York Excelsior – Houston Outlaws eşleşmeleriydi. Yapılan pek çok güç sıralamasında zirveye koyulan Güney Kore Temsilcisi Dynasty, ligin belki de en popüler takımı Dallas Fuel karşısında oldukça zorlandı. Serinin ilk haritası Junkertown’da oldukça başarılı bir görüntü çizen Fuel, 3-2’lik rahat diyebileceğimiz bir galibiyetle seriye başladı. İşlerin en çok kızıştığı yer ikinci harita olan Temple of Anubis oldu. Toplamda 25 dakika süren ve 5-6 Seoul lehine sonuçlanan mücadelede Taimou, Fleta ve Ryujehong öne çıkan isimlerdi. King of the Hill haritalarında oldukça başarısız olduğunu bildiğimiz Fuel, üçüncü harita olan Ilios’ta hiç varlık gösteremedi ve Seoul’ün durumu 2-1’e getirmesine engel olamadı. Takımlar son olarak Numbani’de yüzleşti. Galibiyete ve maçı beşinci haritaya götürmeye oldukça yaklaşan Fuel, Fleta’nın Pharah seçimine yeterli karşılığı veremeyince son harita beraberlikle sonuçlandı ve karşılaşma 2-1 sona erdi.

New York Excelsior – Houston Outlaws eşleşmesi de heyecanlı geçen bir başka karşılaşmaydı. Korelilerin genel olarak sıkıntı çektiği Junkertown’dan galip ayrılan Outlaws, seriye güzel başladı. Yıldız DPS oyuncusu Flower’ın yaşı tutmadığı için bu sezon onsuz sahaya çıkacak olan NYE, geri kalan haritalarda bizlere adeta “Flower da olsaydı kim bilir ne olurdu?” dedirtti. Saebyeolbe ve Pine’ın tam anlamıyla çılgın attığı, Jjonak’ın Zenyatta’sıyla Temple of Anubis’te iki takımdaki tüm oyunculardan daha çok hasar vurup bir rekora imza attığı seride NYE gerçekten harika oynadı. Houston Outlaws’a son üç haritada nefes aldırmayan ekip, karşılaşmadan 3-1 galip ayrıldı. Sene başında pek şans verilmeyen ancak yorumcuları bir bir haksız çıkaran takımın Junkertown konusunda çektiği sıkıntıları ise acilen düzeltmesi gerekiyor.

Haftanın Yıldızı

Overwatch League’de bu haftanın yıldızı, gösterdiği harika Mcree performansıyla Pine oldu. Excelsior’ın oynadığı karşılaşmalarda sadece iki haritada sahneye çıkan oyuncu, bu haritaları tam anlamıyla domine etti ve izleyenlerin aklını başından alan oyunlar ortaya koydu. Takımı NYE’yi defalarca 5v2, 4v1 gibi zor durumlardan kurtarmayı başaran ve neredeyse hiç hata yapmayan Pine, bu haftanın en çok konuşulan oyuncusuydu.

Sonuçlar ve Puan Tablosu

Mütercim Tercümanlık öğrencisi, Overwatch ve League of Legends takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir