Overwatch Overwatch Haberleri

Overwatch League Stage 3, üçüncü hafta maçları tamamlandı

20 takımın mücadele ettiği Overwatch League, 3. hafta karşılaşmalarıyla devam etti. 4 gün boyunca tam 16 maç oynandı.  Vancouver Titans’ın 16 maçlık galibiyet serisini Los Angeles Valiant’a kaybetmesi ise herkesi şaşırttı. Oynanan maçların sonuçları şu şekilde:

 • San Francisco Shock 4-0 Boston Uprising

Ligin alt kısımlarında bulunan Boston Uprising, güçlü rakibine diş geçiremedi.  Oasis’i 2-0, Paris’i 3-2, Hollywood’u 2-1 ve Dorado’yu 1-0 kazanan San Francisco, playoff yarışında emin adımlarla ilerlemeye devam etti.

 • Paris Eternal 1-3 Houston Outlaws

Sıralama olarak birbirine yakın iki takımın mücadelesinde gülen taraf Houston oldu. Houston Oasis’i 0-2, Paris’i 2-4 ve Dorado’yu 1-2 kazanırken, Paris Eternal sadece Hollywood haritasını 2-1 kazanabildi.

 • Hangzhou Spark 3-0 Dallas Fuel

Ligin alt ve üst sırasında bulunan iki takımın mücadelesini Hangzhou zorlanmadan kazandı.  Nepal’i 2-0, Numbani’yi 3-1, Dorado’yu 3-1 kazanan ekip, Horizon Lunar Colony haritasında ise 4-4 berabere kaldı.

 • Shanghai Dragons 1-3 Los Angeles Valiant

Playoff mücadelesi için önemli olan karşılaşmayı Los Angeles kazandı. Nepal’i 1-2, Numbani’yi 2-3, Dorado’yu 4-5 kazanan ekip, Horizon Lunar Colony haritasını 2-1 kaybetti.

 • London Spitfire 2-3 New York Excelsior

Playoff mücadelesi veren Spitfire ile lig birincisi Excelsior’un karşı karşıya geldiği maç çekişmeli anlara sahne oldu. Excelsior Nepal ve Eichenwalde haritasını kazanırken, Spitfire Paris ve Dorado haritalarını kazandı. Uzatma haritası olan Ilios’ta ise gülen taraf Excelsior oldu.

 • San Francisco Shock 4-0 Florida Mayhem

Haftanın ikinci karşılaşmasını oynayan Shock, bu maçta da zorlanmadı.  Nepal’i 2-0, Volskaya’yı 3-2, Numbani’yi 5-4, Gibraltar’ı ise 3-0 kazanan takım, haftayı 2 galibiyetle kapamış oldu.

 • Los Angeles Gladiator 1-3 Shanghai Dragons

Haftanın 2. maçını oynayan Dragons, bu sefer kazanmayı bildi. Volskaya, Eichenwalde ve Dorado’yu kazanmayı bilen takım, Oasis haritasını ise kaybetti.

 • Chengdu Hunters 1-3 Vancounver Titans

Birincilik mücadelesi veren Titans, bu yolda herhangi bir sürprize izin vermedi. Volskaya, Hollywood ve Havana haritalarını kazanan ekip, Nepal haritasını ise kaybetti.

3. hafta mücadeleleri izleyenlere keyifli anlar sundu.

 • London Spitfire 2-1 Washington Justice

Spitfire haftanın ikinci maçında kazanmayı bildi. Maç çekişmeli geçti. Numbani ve Dorado haritalarını kazanan Spitfire, Nepal haritasını kazanan ise Justice oldu. Her iki takımda Paris haritasında yenişemediler.

 • Atlanta Reign 2-3 Philadelphia Fusion

Ligin son sırasında bulunan Reign ile orta sıralarında bulundan Fusion’ın karşı karşıya geldiği maç yakın geçti.  Reign, Nepal ve Havana haritasını kazanırken, Fusion ise Horizon Lunar Colony ve Numbani haritasını kazandı. Uzatmaya giden maçın son haritası ILios’u da kazanan Fusion galibiyete ulaştı.

 • Toronto Defiant 0-4 Guangzhou Charge

Ligin son ve orta sırasın yer alan iki takımın mücadelesinde Charge, zorlanmadı. Ilios, Paris, Hollywood ve Gibraltar haritasını zorlanmadan kazanan takım galibiyete ulaştı.

 • Hangzhou Spark 3-2 Seoul Dynasty

Ligin üst sıralarında bulunan 2 takımın karşı karşıya geldiği mücadelede gülen taraf zor da olsa Spark oldu. Ilios ve Horizon Lunar Colony haritalarını kazanan Spark, Numbani ve Havana haritalarını kazanan ise Dynasty oldu. Uzatma haritası Oasis olarak belirlendi ve bunu kazanan Spark takımı oldu.

 • Chengdu Hunters 4-0 Dallas Fuel

Haftanın son gününde Hunters rakibine karşı kolay bir galibiyet aldı. Nepal, Horizon Lunar Colony, Numbani ve Gibraltar haritalarının hepsini kazanan Hunters, rakibine sadece 3 puan verdi.

 • Boston Uprising 3-2 Paris Eternal

Birbirine yakın iki takımın karşılaşmasında gülen taraf Uprising oldu. Maça iyi başlayan Eternal ekibi, Oasis ve Volskaya haritalarını kazandı. Ardından geri dönen Uprising, Eichenwalde ve Dorado’yu kazanarak durumu eşitledi.  Uzatma haritası Nepal olarak belirlendi. Uprising Nepal’de iyi bir performans sergileyerek haritayı 2-0 kazandı ve maçı da 3-2 kazanmış oldu.

 • Houston Outlaws 1-3 Florida Mayhem

Yakın geçen maçın ardından Mayhem, haftanın ilk galibiyetini almış oldu. Paris, Hollywood ve Gibraltar haritalarını Mayhem kazanırken, Ilios haritasını ise Outlaws kazandı.

 • Los Angeles Valiant 3-1 Vancouver Titans

Haftanın son karşılaşması ise büyük bir sürprize sahne oldu. Overwatch League sahnesinde 16 maçtır yenilmeyen Vancouver Titans, Los Angeles Valiant karşısında bu serisini kaybetti. Valiant Paris, Eichenwalde ve Dorado haritalarını kazanırken, Titans sadece Oasis haritasını kazanabildi.

Overwatch League 27 Haziran’da devam edecek. Ligin puan durumu şu şekilde:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir