Overwatch Overwatch Haberleri

Overwatch League Yılın Çaylağı ve En Değerli Oyuncusu açıklandı

Overwatch League play-off maçları devam ederken Yılın Çaylağı ödülü Haksal’ın oldu, En Değerli Oyuncu ise sinatraa seçildi.

Vancouver Titans’ın 18 yaşındaki Güney Koreli Flex DPS oyuncusu Haksal genel menajerlerin, koçların, medyanın ve sunucuların oylamasıyla “Rookie of the Year” yani yılın çaylağı seçildi. Özellikle Genji karakteriyle bilinen oyuncu, bir healer karakteri olan Brigitte ile de ligin en iyi istatistiklerine sahip. Haksal, takımının bu sezonki başarılı sıralamalarında ve genel ligi birinci sırada bitirmesinde de oldukça önemli rol oynadı. 20 takımlı ligde bu sezon oldukça fazla çaylak oyuncu bulunuyordu ve Haksal aralarından sıyrılarak en iyisi olmayı başardı.

Sezonun MVP yani en değerli oyuncu ödülünün sahibi ise San Francisco Shock’un Amerikalı 19 yaşındaki oyuncusu sinatraa oldu. Flex DPS oyuncusu sezon başında metanın da etkisiyle kendi rolünün haricinde bir rolde de oynamıştı fakat bu sayede imza karakterlerinden biri Zarya olmuştu. Ayrıca ana DPS karakterlerinden de çokça Genji ve Tracer oynayan oyuncu takımının ligin genelini ikinci sırada bitirmesinde şüphesiz çok büyük emek sahibi.

Ödülle ilgili kısa röportajda oyuncu hem bir oyuncu hem de bir birey olarak kendisine yardım eden koç takımına çok minnettar olduğunu belirtiyor. Bu kısa röportaja ve çaylak oyuncu Haksal için hazırlanan videoya Overwatch League resmi YouTube kanalından ulaşabilirsiniz.

Overwatch League’de playoff’lar devam ederken sezon ödülleri sahiplerini buldu. Playoff’lar bugün TSİ 22.00’da Haksal’ın takımı ve ligin birincisi Vancouver Titans’ın ligi beşinci sırada bitiren Los Angeles Gladiators ile oyayacağı maç ile devam ediyor olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir