Overwatch Overwatch Haberleri

Overwatch Ligi ikinci sezonunda Atlanta ve Guangzhou da yer alacak

Overwatch Ligi’nin açılış sezonunun tamamlanmasının ardından ikinci sezonda hangi yeni takımların lige katılacağına dair haberler ortaya atılmaya başlandı. ESPN’in haberine göre Atlanta ve Guangzhou, OWL 2. sezonda mücadele edecek. 

2019’da başlayacak ligin ikinci sezonunda altı yeni takım yer alacak. Overwatch Ligi’nin ofisi iki yeni şehiri teyit etti. ESPN’e göre bu iki yeni şehrin yanında Paris’in de bir takımı bulunacak. Blizzard henüz bu konu ile ilgili bir açıklama yapmadı. Activision-Blizzard’ın espor ligi CEO’su Pete Vlastelica yaptığı açıklamada “Barclays Center’da düzenlenen mükemmel finalin ardından Overwatch Ligi’ni ikinci sezonunda genişletme konusunda büyük bir heyecan yaşıyoruz. Atlanta ve Guangzhou’yu aramızda görmekten mutluluk duyuyoruz.” ifadelerini kullandı.

Atlanta merkezli Cox Enterprises ile danışma firması Province’in oluşturduğu Atlanta Esports Ventures, Overwatch Ligi takımının operasyonlarını yürütecek. Guangzhou’da ise Guangzhou Long Lions’ın da sahibi Nenking Group yer alacak. Takımlar resmi isimlerini ve logolarını yakın bir tarihte açıklayacak. 2019’daki ikinci sezonun detayları da önümüzdeki günlerde Blizzard tarafından paylaşılacak.

OWL henüz lokalizasyonuna ikinci sezonda da başlamayacak. Milyonlarca hayran takımlarını görmek için bu hamleyi bekliyor. Fakat görünüşe göre bunun için bir süre daha bekleyeceğiz. Blizzard’ın “bölgesel merkez” oluşturma çabalarının bir sonraki adımı ise Çin olarak görülüyor. Overwatch Ligi global bir lig olarak görülse de Kuzey Amerika’daki takımlar dışında ligde dört takım bulunuyor.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir