Overwatch

Overwatch turnuvalarından en çok para kazanan 20 oyuncu

Overwatch piyasaya sürüldüğünden beri büyük oyuncu kitlelerini peşinden sürüklüyor ve üstelik artık resmi bir espor ligi var. Hadi gelin bu espordan en çok parayı kimler kazanmış bir göz atalım.

Overwatch League’in 2018 yılında ortaya çıkışıyla beraber oyun dünyanın en popüler espor oyunlarından biri haline geldi. Dolayısıyla Kore’den Amerika’ya, Güney Afrika’dan Danimarka’ya dünyanın pek çok yerinde profesyonel oyuncu bu arenayı rakipleriyle paylaşıyor.

Overwatch League ile birlikte, organizasyonlar bu mücadelenin bir parçası olmak için takımlar kurdular. Ve sadece oyundaki turnuvalardan takımlar ve oyuncular büyük paralar kazanmaya başladı.

Dexerto.com uzun zamandır bu kazançların bir kaydını tutuyor ve sonrasında bunları hem istatistik hem de görsel açıdan değerlendiriyor.

Site, Overwatch League’in de ortaya çıkmasıyla beraber oyuncuların ne kadar fazla para kazandığının bir listesini tutmuş ve bu veri havuzundaki kayıtlardan hareketle Overwatch’tan en çok para kazanan 20 profesyonel oyuncunun listesini hazırlamış.

Listede yer alan oyuncuların çoğu Güney Koreli. Bu şüphesiz tuhaf bir durum değil çünkü Overwatch yayınlandığından beri oyun en çok Güney Kore’de büyük kitlelere erişti. Hatta bir dönem oyun, Güney Kore’de, League of Legends’tan daha fazla oynanmaya başlanmıştı.

Overwatch yarışmalarında en yüksek kazananlar, London Spitfire‘dan geliyor. Uzun süredir takım arkadaşları Hong ‘Gesture’ Jae Hee ve Joon-yeong ‘Profit’ Park her biri toplamda 194.730.97 dolar kazandılar.

Gesture ve Profit şu an her ne kadar sıralamanın başında olsalar da, lakin bu durum 3.5 milyon dolarlık bir ödül havuzu görecek olan 2019 Overwatch Lig Sezonunda değişebilir.

İşte karşınızda Overwatch turnuvalarından en çok para kazanan 20 oyuncunun listesi. Unutmayın, liste en son 10 Nisan 2019 tarihinde güncellendi.

Görsel kaynağı: dexerto.com

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir