Overwatch

Overwatch World Cup 2019’da seri başı olacak 10 takım açıklandı

Her sene yapılan Overwatch World Cup, 2019’da da devam edecek. Turnuvaya doğrudan katılabilecek en yüksek dereceli 10 ülke ve turnuvanın bütün komiteleri açıklandı.

Kasım ayında BlizzCon’da yapılacak olan Overwatch World Cup 2019, toplam 10 takıma ev sahipliği yapacak. İki ayrı grubun olacağı turnuvada, grupta direkt olarak yer alacak 5 takım da belli oldu. Geçtiğimiz seneki turnuvadaki başarılarından dolayı Güney Kore, Kanada, Çin, Fransa ve Amerika Birleşik Devletleri kadroları, direkt olarak Anaheim’de yapılacak grup aşamasından başlayacak.

Diğer en yüksek dereceye sahip ülkeler ise Birleşik Krallık, Avustralya, İsveç, Rusya ve Finlandiya olarak belirlendi. Seçilen 5 ülke de grup aşamasında yer alabilmek için turnuvaya katılacak olan diğer ülkelerde mücadele etmek zorunda. Toplamda seçilen en yüksek dereceli 10 takımın hepsi BlizzCon boyunca Blizzard tarafından desteklenecek. Blizzard, takımların uçuş maliyetlerini, konaklama maliyetlerini ve ulaşım maliyetlerinin hepsini karşılayacak.

Overwatch World Cup 2019’a katılmaya uygun 50 ülkenin komiteleri de uzun süren oylamanın ardından belli oldu. Seçilen komitelerin her biri takım koçundan, genel menajerden ve topluluk yöneticisinden oluşuyor. Seçilen takım koçları, ülkesinde en fazla oy alan oyunculardan oluşacak kadroyla birlikte antrenman yapmak ve onları turnuvaya hazırlamakla görevli. Genel menajerler ise takımın sosyal medya tarafını ve fan etkinliklerini düzenleyecek.

Süreçteki bir sonraki aşama ise oyuncu denemeleri. 13 Haziran – 14 Temmuz tarihleri arasında yapılacak olan denemelerden sonra 12 oyuncuya kadar çıkabilecek bir liste belirlenecek. Seçilen ülke komitesinin vereceği oyların ardından, takım listesi 7 oyuncuya düşecek ve belirlenen oyuncular turnuvada ülkesini temsil edecek. Turnuvaya katılmaya ülkeler arasında maalesef Türkiye bulunmuyor.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.