Overwatch

Overwatch’un yeni haritası Eichenwalde tanıtıldı

Blizzard büyük sükse yaratan oyunu Overwatch’a gelecek olan yeni harita Eichenwalde’yi tanıttı.

Çıkış yapmasından yalnızca iki ay gibi bir süre geçmesine rağmen oyun dünyasındaki yerini sağlamlaştıran Overwatch’a yeni bir harita geleceği duyuruldu. Son zamanlarda yaz olimpiyatları gibi oyun moduyla kullanıcılarına birbirinden renkli ve eğlenceli içerikler hazırlayan Blizzard daha büyük bir yeniliğe hazırlanıyor. Yapımcı şirket dünyanın en büyük oyun etkinlikleri arasında yer alan Gamescom etkinliğinde yeni harita Eichenwalde’yi tanıttı.

Güzel bir tanıtım videosu ile tanıtılan Eichenwalde haritası Almanya’nın Stuttgart kentinin eteklerinde terk edilmiş bir köyde geçecek. Harita ayrıca Assault/Escort(Hücum/Koruma) moduna sahip olacak. Saldıran taraf, kaleye hücum eden koç başını korumaya çalışırken; savunan taraf ise rakini durdurmak için amansız bir mücadele içerisine girecek. Tanıtım videosunda bir hayli renkli ve şirin gözüken Eichenwalde, oyun severleri şimdiden heyecanlandırmış gözüküyor. Zira tanıtımın yapılmasından iki gün gibi çok kısa bir süre geçmesine karşın videonun izlenme sayısı 2 milyonu aşmış durumda. Özellikle de Overwatch’un modern temasına çok uygun bir şekilde tasarlanan Eichenwalde birçok kişinin favori haritaları arasında yer alacak gibi gözüküyor.

Tanıtımın yapılmasının ardından hem YouTube yorumlarında hem de sosyal platformlarda haritanın ne zaman çıkış yapacağı ile alakalı çok fazla soru sorulmaya başlandı. Kullanıcılarının yoğun ilgisinden fazlasıyla memnun olan Blizzard şimdilik resmi bir tarih vermeyerek sadece “çok yakında” demekle yetindi. Eichenwalde haritasının oyunda ücretsiz olarak yer alacağını da son kez hatırlatalım.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.