Overwatch Overwatch Haberleri

Overwatch’a altı yeni harita geliyor

Blizzard genel başkan yardımcısı ve Overwatch oyun direktörü Jeff Kaplan, bir forum üzerinden yaptığı açıklamada altı harita üstünde çalıştıklarını ve bunlardan üçünün bu sene içerisinde oyuna eklenebileceğini söyledi.

Bahsi geçen yeni haritalardan üçünün standart, yani mevcut oyun modlarıyla oynanan haritalar olduğunu açıkladı.

Forumdaki mesaja göre diğer üç harita, muhtemelen Arcade’de veya bir etkinlikte oynanacak deneysel haritalar olacak. Tarihler konusunda da açıklamalar yapan Jeff Kaplan, üç standart haritayı her şey yolunda giderse bu sene ekleyeceklerini söyledi, ancak diğer üç harita konusunda bir tarih vermedi.

Blizzard, şu ana kadar Overwatch için iki harita çıkardı ve oyun neredeyse birinci yılını tamamlamak üzere. Bu sayı az gibi görünse de Blizzard bu süre içerisinde yeni kahramanların tasarlanması, buglar, meta dengesi ve etkinlikler üstünde de çalıştı. Yine de oyuncuların bu konuda endişeleri vardı ve bu endişeler bu açıklama ile giderilmiş oldu.

Kaplan, bu konuda da açıklama yaparak, “Umarım bu yeni haritalar oyuncularımızın beklentilerini karşılar. Haritaları oyun içerisinde denemeyi biz de sizin kadar istiyoruz. Hızlı bir şekilde çalışıp planlanan tarihte haritaların oyuna eklenmesi icin elimizden geleni yapacağız” dedi.

Yeni haritalar için net bir tarih elimizde yok. Oyuna çok sayıda yenilik getirmeleri ve lore’u genişletmeleri nedeniyle bizim de sabırsızlıkla beklediğimiz bu yeni haritalar hakkında gelişmeler olursa bunları sizlerle paylaşıyor olacağız.

Mütercim Tercümanlık öğrencisi, Overwatch ve League of Legends takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir