Overwatch

Büyük e-Spor markaları, birer birer Overwatch takımlarını duyuruyor

Blizzard’ın çok ses getiren yeni oyunu Overwatch’a espor organizasyonlarından gelen ilgi bir hayli büyük. Beta sürümü yeni çıkmış olan oyun için takım kurma girişimleri şimdiden başladı. Fnatic ekibinin Battlefield takımı Overwatch’a geçiş yaparken, Tempo Storm takımı da oyun için girişimlerine başlamıştı. Overwatch için takım kuranlar kervanına son katılan ekip ise K1ck Esports Club oldu. Kadro ise Team Fortress 2, Day of Defeat ve Call of Duty 4’ün oyuncularından oluşan karma bir takım olacak.

Team Fortress oyununun ünlü profesyonel oyuncuları Timo “Taimou” Kettunen ve Christian “quad” Sørensen de Overwatch’a geçiş yapacak isimler arasında. Portekiz temsilcisi olan K1ck Esports Club çok köklü ve eski bir organizasyon olması ile biliniyor. Günümüzde bölgesel mücadeleler verse de Counter Strike takımı geçtiğimiz yıllarda ESWC ve WCG gibi turnuvalarda boy göstermişti. Ayrıca Counter Strike 1.6 DreamHack 2011’de de galibiyetler almayı başarmıştı.

Beta sürümü daha yeni çıkan oyun espor organizasyonlarının dikkatini bir hayli çekmiş durumda. Oyun ile bu kadar yakından ilgilenmeleri ve takım oluşturmaları ise Overwatch’ın potansiyelinin çok yüksek olduğunu gösteriyor. Blizzard’ın ilk FPS oyunu olan Overwatch espor rekabetine de yeni bir hava getirebilecek gözüküyor.  Oyunun tam sürümü çıktığında ise bu potansiyeli karşılayıp karşılamadığını oynayarak hep beraber görmüş olacağız.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.