Overwatch

Overwatch’ın beta tarihi belli oldu

Blizzard, heyecanla beklenen Overwatch’ın beta tarihini açıkladı. Kapalı beta 27 Ekim tarihinde, küçük bir tester grubun katılacağı, Amerika sunucunda online olacak. Test süreci devam ettikçe, daha fazla oyuncu beta testine dahil olacak. Kapalı beta aşaması Avrupa’ya Amerika’dan sonra gelecekken, Asya sunucusuna ise “daha sonraki bir tarihte” gelecek.

Blizzard, aynı zamanda kapalı beta ile beraber daha büyük bir oyuncu kitlesinin içinde bulunduğu Beta Test Weekends’ler düzenleyecek. Bu beta testinin amacı ise sunucuların yoğun oyuncusu sayısına karşı performansını ölçmek. Beta Test Weekends etkinlikleri sadece Amerika’da değil, dünyanın farklı yerlerinde de düzenlenecek. Bu etkinliğin ise BlizzCon bitmeden başlamayacağını söyleyelim.

Overwatch betası Battle.net masaüstü client’inden, sadece Windows kullanıcıları için ulaşılabilir olacak. Kapalı beta ya da Beta Test Weekend’e davet edilen oyuncular, ne yapmaları gerektiği konusunda bir e-mail alacak. Her iki beta testine de Battle.net üzerinden betaya başvurmuş oyuncular arasından seçilecek.

Overwatch ilk defa geçtiğimiz Kasım ayında duyurulmuştu. Oyunu bu kadar önemli kılan şey ise Overwatch’ın 17 yıl aradan sonra Blizzard’ın ilk büyük oyunu olması. Geçtiğimiz günlerde, stüdyo, oyun karakterleri olan Hanzo, McCree, Mercy ve Zenyatta’yı da görebileceğimiz 1080p’lik bir gameplay videosu yayınlamıştı. Overwatch hali hazırda bir çıkış tarihine sahip değil. Oyun PC ve Mac kullanıcıları için geliştiriliyor.

Overwatch betası BlizzCon başlamadan kısa bir süre önce açılacak. BlizzCon ise 6-7 Kasım tarihlerinde gerçekleşecek. BlizzCon süresince hem Overwatch ile ilgili, hem de diğer oyunlar ile ilgili haberleri sitemizde bulabilirsiniz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.