Overwatch

Kapatılan Reunited oyuncuları, eUnited’a transfer oldu

Avrupa merkezli espor takımı Reunited’ın Overwatch oyuncuları, organizasyonun faaliyetlerini sonlandırmasının ardından eUnited’a transfer oldu.

Pazar günü Atlanta’da düzenlenen “2017 Call of Duty World League Open” turnuvasına katılan ve Call of Duty: Infinite Warfare‘de birincilik kazanan eUnited ekibi, bu başarının ardından eski Reunited oyuncuları ile sözleşme imzalayacaklarını duyurdu. Thomas “Morte” Kerbusch, Harrison “Kruise” Pond, Andrei “uNFixed” Leonov, Hendrik-William “vallutaja” Kinks ve takım kapatılmadan kısa bir süre önce transfer haberleri sahnede yayılan Normunds “sharyk” Faterins ile Ruben “Rubikon” Zurabyan, eUnited takımının kadrosunu oluşturuyor. Pazartesi günü yapılan açıklama ile ekibin koçluğunu da Elliot Hayes’in yapacağı duyuruldu.

ESPN’e konuyla ilgili açıklama yapan Thomas “Morte” Kerbusch, böylesine hızlı büyüyen bir organizasyona dahil oldukları için büyük bir heyecan yaşadıklarını, birbirini tanıyan bir ekip olduklarını ve bunun tekrar global anlamda en iyi takımlardan olma konusunda kendilerine yardımcı olacağını söyledi. Başarılı oyuncu ayrıca, eUnited’ın kendilerini evde hissettikleri tek yer olduğunu da sözlerine ekledi. Dot Esports’a konuşan ve gelecek turnuvalara hazırlanmak için muhtemelen Güney Kore’ye gideceklerini söyleyen uNFixed, Kore’de sahnenin her geçen gün geliştiğini ve muhtemelen buranın Amerika ve Avrupa’dan daha iyi seviyede olduğunu belirtti.

Bilindiği üzere Reunited takımı, geçtiğimiz aylarda resmi internet sitelerinde yer verdikleri haberde Overwatch League’in zamanlaması ile iç finansal planlamalarının örtüşmediğini ve parasız kaldıklarını dile getirmiş, Blizzard ile bir düşmanlıklarının asla olmadığını, profesyonelliğin bunu gerektirdiğini ve sadece zamanlama konusunda şanssızlık yaşadıkları için bu duruma düştüklerini belirtip, tüm faaliyetlerini sonlandırdıklarını ifade etmişti.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.