Overwatch Overwatch Haberleri

Milli takımımız Overwatch Dünya Kupası’na mağlubiyetle başladı

Overwatch Dünya Kupası Katowice Elemeleri’nde, F grubunda ilk maçına çıkan milli takımımız Kanada’ya 4-0 mağlup oldu.

Öncelikle takımımızın vize problemleri yaşadığını ve bu nedenle JohnSinan yerine Alfred ve arcade yerine de Suretler46 ile turnuvaya katıldığını belirtelim. Takımın turnuvadan sadece 3-4 gün önce belli olması da antrenman süresini ve dolayısıyla takımın genel performansını düşürdü.

Dive metasının hakim olduğu turnuvada iki takım da metaya uygun kompozisyonlar tercih etti ve bu konuda çok az değişiklik gördük. Maçın ilk haritası Hollywood’da millilerimiz fena sayılmayan bir saldırı aşaması geçirdi ve payload’u 2. pointin hemen yanına kadar ittirdi. Defans aşamasına geçtiğimizde ise çok sıkıntı çektik ve hem ilk pointi hem de sonrasında kazandığımız alanı hızlı bir şekilde rakibimize teslim ederek ilk haritayı rakibimize verdik.

İkinci harita Lijang Tower’dı ve bu haritada Kanada’ya yer yer zor anlar yaşattık. Haritanın ilk bölümünde point sürekli iki taraf arasında gidip geldi ancak son savaşta Edwin, fazla açılıp şansını fazla zorlayınca erken bir skor verdik ve haritanın ilk kısmını rakibimize kaptırdık. İkinci bölümde ise Mcree seçen Surefour’a karşılık vermekte zorlanan milli takımımız Tracer ve Soldier arasında gidip geldi ve çözüm üretmeye çalıştı. Capture yüzdesini 80’lere kadar çıkarsak da yine skor alamadık ve maçta 2-0 geri düştük.

Üçüncü harita Horizon Lunar Colony’di. Saldırı aşamasında ilk point’i %66 seviyelerine kadar ele geçirdik ancak sonrasında Kanada çok iyi kapandı ve takımımızı püskürttü. Sonrasında tekrar pointe girmekte zorlanınca ilk pointi alamadan bu aşamayı tamamladık. Defans aşamasına geçtiğimizde takımımız hiç varlık gösteremedi. High ground avantajını kendi elleriyle bırakan takımımız Horizon’ı hayal kırıklığı yaratan çok kısa bir süre içinde rakibe teslim etti ve durum 3-0 oldu.

Son haritada takımımız maçın genelinde olduğu gibi saldırı aşamasında başarılı denebilecek bir performans ortaya koydu. Kanada’nın yaptığı hataları da iyi değerlendirerek iki kez overtime’a kalmasına rağmen payload’u son point’e iyice yaklaştırdık. Defans aşamasında ise yine sıkıntılı bir oyun ortaya koyduk ve saldırı aşamasında kazandığımız alanları hızla rakibimize verdik. Son pointte de Kanada’nın hızını kesemeyince milli takımımız maçtan 4-0 yenik ayrıldı.

Ekibimizin OW World Cup’taki sıradaki rakibi Overwatch sahnesinin en güçlü takımlarından Rusya olacak. 5Mid ekibi olarak bu zor maçta temsilcilerimize başarılar diliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir