Overwatch Overwatch Haberleri

Milli takımımız Overwatch Dünya Kupası’nda ikinci mağlubiyetini aldı

Overwatch Dünya Kupası Katowice Elemeleri’nde, F grubunda ikinci maçına çıkan milli takımımız güçlü rakibi Rusya’ya 4-0 mağlup oldu.

Milli takımımız turnuvanın ikinci gününde geçtiğimiz Dünya Kupası’nı ikinci olarak bitiren ve kadrosunda Shadowburn gibi çok yetenekli oyuncuları barındıran Rusya’yla karşılaştı. Yaşadığı kadro sıkıntılarına rağmen mücadeleyi bir dakika bile elden bırakmayan ve Rusya’yı yer yer gerçekten zorlayan takımımız 4. haritayı kazanmaya çok yaklaşsa da istediğini alamadı.

Serinin ilk haritası Rusya tarafından seçildi ve Numbani oldu. Hem defans hem de saldırı anlamında sıkıntı çeken temsilcilerimiz defansta bütün pointleri kaybederken saldırıda ilk pointi dahi alamadı. Koordine bir şekilde hareket etmekte zorlandığımız ilk haritadan 1-0’lık hızlı bir mağlubiyetle ayrıldık.

İkinci haritada seçim sırası bizdeydi ve tercihimizi Ilios’tan yana kullandık. İlk pointi Pharah-Mercy kombomuzun da yardımıyla %99’luk capture yüzdesine kadar getirdik ancak sonrasında Shadowburn’ü durdurmakta zorlanınca rakibimiz Rusya’ya kaptırıp ilk raundu kaybettik. İkinci raundda pointi rakibe erken kaptıran ekibimiz, güzel bir savaş sonrası yüzdeyi kendi lehine çevirdi. %88’e kadar getirdiğimiz pointte Rusya tarafından gelen D.va ultisine karşı şanssız bir şekilde iki oyuncu birden kaybedince point Rusya lehine döndü ve bu sefer tekrar almayı başaramadık.

Üçüncü harita ise Horizon Lunar Colony oldu. Bu haritada Kanada maçına nazaran daha iyi bir performans ortaya koyan takımımız saldırı sırası kendisindeyken ilk pointi aldı, ikinci pointte ise %40 civarı bir yüzde elde ettik. Ancak defans konusunda Kanada maçında yaşadığımız sıkıntıları sürdürüp yanlış pozisyon alınca Rusya’ya kolay bir el verdik ve maçta 3-0 geriye düştük.

Son haritayı Route 66 olarak seçtik. Takımımızın en çok kendini gösterdiği ve galibiyete en çok yaklaştığımız kısım burası oldu. Saldırı sırası bizdeyken payload’u son pointin iyice yakınlarına kadar ittiren ekibimiz fena sayılmayacak bir mesafe kat etti. Savunmada şu ana kadarki en iyi performansımızı ortaya koyduk ve Rusya’yı ilerledikleri her metre için terlettik. Zor da olsa son pointe kadar gelen Rus ekibi burada daha fazla ilerlemekte oldukça zorlandı. Payload’u overtime’a kadar tehlikeli bölgeden uzak tutan ekibimiz, 30 saniyeden uzun süren ve gerçekten heyecanlı anlara sahne olan bu süre sonucunda rakibinin sadece iki üyesinin hayatta kalmasına rağmen tutamayınca bu haritayı da kaybettik. Bu sonuçla beraber seriden 4-0 mağlup ayrıldık.

Her ne kadar skor anlamında istediğimizi alamasak da bu kadar güçlü bir rakip karşısında sonuna kadar mücadele eden ve rakibini zorlayan ekibimizi çabalarından dolayı tebrik ederiz. Milli takımımızın Overwatch Dünya Kupası’ndaki bir sonraki rakibi, grubun nispeten daha zayıf üyesi Singapur olacak.

Mütercim Tercümanlık öğrencisi, Overwatch ve League of Legends takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir