Overwatch Overwatch Haberleri

Overwatch’un yeni etkinliği King’s Row Uprising’in detayları belli oldu

Londra’daki BAFTA ödülleri sırasında IBTimes ve PCGamesN’e konuşan Jeff Kaplan, yaklaşan Overwatch etkinliği ve Doomfist hakkında yeni ipuçları verdi.

Overwatch’a gelecek yeni etkinlik hakkında çıkan ipuçları, etkinliğin 11 Nisan’da başlamasını ve PVE temelli olmasını öngörüyor. King’s Row Uprising çizgi romanını geçtiğimiz günlerde yayınlayan Blizzard’ın, yeni etkinlik planlarının da bu haritaya odaklanacağını söylemek mümkün. Romanda emeklerinin karşılığını alamadığını düşünen omnicler, Londra’da bir ayaklanma başlatıyor. İngiliz Başbakanı, Overwatch’ın ayaklanma konusunda yardımcı olma teklifine olumsuz cevap veriyor ve Overwatch ekibinin olaya karışmamasını istiyor. Buna rağmen, Overwatch’ın lideri Jack Morrison (Soldier: 76) bu bölgeye bir operasyon düzenlemeye karar veriyor.

Jeff Kaplan, verdiği röportajda sıradaki etkinliğin bu olayları takip edeceğini ve King’s Row’da geçeceğini doğruladı. Oyuncuların uzun zamandır oyunun hikayesine katkı sağlayan bir etkinlik istediğini ve bu etkinliği bu nedenle tasarladıklarını anlatan Jeff Kaplan, oyuncuların çağrılarını dinlediklerini ve etkinliğin beklentileri karşılayacağını belirtti. Ayrıca bu etkinlikle beraber King’s Row haritasında görsel iyileştirmelere gideceklerini de açıkladı.

Jeff Kaplan, King’s Row Uprising’in dışında Doomfist hakkında da konuşurken, karakter için özel planlarının olduğunu ve bu planları aceleye getirmemeye çalıştıklarını belirtti. Doomfist konusunda fazla heyecan oluşturmamaya çalıştıklarını da söyleyen Jeff Kaplan, oyuncuların sabırlı olmasını istedi. Genel olarak ortalıkta gezen son dedikodulara göre ise, Doomfist oyuna bir kahraman olarak değil, bir boss olarak eklenecek.

Jeff Kaplan’ın küçük ipuçları verdiği bir diğer konu ise Hero 25, yani Overwatch’ın sıradaki kahramanı. Jeff Kaplan, yeni kahramanın uzun zamandır geliştirilmekte olduğunu, tüm yeteneklerinin ve genel tasarımının hazır olduğunu, ufak düzeltmeler üzerinde çalıştıklarını ve kahramanı oyun içinde test ettiklerini söyledi. Yeni kahramanın kim olacağı konusunda ise herhangi bir ipucu vermedi.

Son olarak King’s Row Uprising etkinliğiyle oyuna eklenecek yeni skinlerden bahseden Kaplan, Widowmaker oyuncularını epey memnun edecek yeni bir legendary skin üzerinde çalıştıklarını söyledi. Jeff Kaplan’ın açıklamaları dışında, Uprising çizgi romanında ve ortaya çıkan diğer görsellerde gördüğümüz, Overwatch üniformalarının da oyuna skin olarak eklenmesi olası.

Yeni çizgi romanı buradan okuyup, etkinlik öncesinde gerçekleşen olaylar hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Mütercim Tercümanlık öğrencisi, Overwatch ve League of Legends takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir