Overwatch

Overwatch’un yeni karakteri, StarCraft 2’den geliyor

Multiplayer oyun dünyasının en yeni gözbebeği Overwatch’un beta sürümü devam ederken, oyundan da yeni haberler geliyor. Değişik ve oldukça eğlenceli görünen kahramanlarıyla ilk ortaya çıktığı andan itibaren gelişmiş bir Team Fortress deneyimi sunmasını beklediğimiz oyunun en yeni karakteri için Blizzard’dan değişik bir hamle geldi.

Overwatch kadrosunun yeni üyesi, StarCraft 2 Championship Series’i takip edenler için tanıdık bir isim. Hana “D.Va” Song, oyunun hikayesinden profesyonel bir StarCraft 2 oyuncusu. Dünyanın en iyi SC2 oyuncusu olmasına rağmen, D.Va bir süredir oyun ile ilgilenemiyor çünkü ülkesini kurtarmak gibi ulvi bir görev üstlenmiş durumda.

StarCraft 2 WCS sitesindeki bio’sunda şunlar yazıyor:

“Daha 16 yaşındayken, dünyanın bir numaralı oyuncusu olan D.Va, sonraki üç yıl boyunca tüm mücadelelerde galip geldi ve bir kez olsun yenilmedi. Uluslararası bir yıldız statüsüne kavuşan oyuncu, dünyanın dört bir yanındaki hayranları tarafından çok sevilmekle birlikte, birçok etkinlik için de küreyi dolaşmış bir isim. Ancak ülkesinin güvenliğini sağlamak ve ülkesini korumak için kısa bir süre önce StarCraft 2 mücadelesine ara verme kararı aldı.”

Overwatch’un resmi Twitter hesabından oyuna geleceği duyurulan D.Va için şu an resmi sitede bir sayfa açılmış değil. Bu yüzden D.Va’nın nasıl bir karakter olacağı, özel güçleri ve yetenekleri hakkında bir bilgiye sahip değiliz. Kimi oyunculardan, Blizzard’ın hayal gücü eksikliği olarak nitelendirilen yeni karakter, kimi kesimler ise hayali bir StarCraft oyuncusunun Overwatch’a bu şekilde dahil edilmesini oldukça başarılı buluyor.

Hangisi olursa olsun, Overwatch yeni kahramanlarıyla büyümeye devam ediyor ve önümüzdeki süreçte de hayatımızda ciddi bir yer kaplayacağa benziyor.

 

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.