PUBG Mobile

PUBG Mobile Kendi Müzik Şirketini Kurdu

Tencent Games tarafından geliştirilen ve KRAFTON tarafından yayımlanan battle-royale oyunu PUBG Mobile, kendi müzik şirketini kurdu.

PUBG Mobile ve Diğer Oyun Şirketleri Neden Kendi Müzik Şirketlerini Kuruyor?

Geçtiğimiz yıl oyun sektörünün devlerinden Grand Theft Auto ve Red Dead Redemption serilerin yaratıcısı Rockstar Games, CircoLoco Records adında bir müzik şirketi kurmuştu. Espor sektöründe ise G2 Esports, Fnatic ve LOUD gibi başarılı takımlar kendi müzik şirketlerini kurdu. Fakat neden oyun şirketleri ve hatta espor takımları kendi müzik şirketini kuruyor?

Bunun birkaç sebebi var. En önemli sebeplerden biri telif problemi. Takımlar ve oyun şirketleri kendi müzik şirketini kurarak telifini elinde bulundurdukları müzikler yayımlamayı planlıyor. Sonrasında ise bu müzikleri kendi projelerinde kullanarak marketing tarafına katkı sağlamış olacaklar. Ayrıca Rockstar Games’in Grand Theft Auto V’de karşılaştığı telif süresinin dolması probleminden de kurtulmuş olacaklar.

Beat Drop’un PUBG Mobile’a nasıl etki edeceğini hep birlikte göreceğiz.

Beat Drop Music Nedir?

Beat Drop Music, PUBG Mobile’ın yeni müzik şirketi olarak duyuruldu. PUBG Mobile resmi Youtube hesabı yayımladığı video ile Beat Drop’u resmen tanıtmış oldu. Henüz tam olarak oyuna nasıl bir etki edeceği bilinmese de oyunun basın ekibi paylaştıkları bültende biraz bilgi verdi. Basın bültenine göre şirket “yeni ve yükselen müzisyenleri öne çıkarmayı planlarken, aynı zamanda oyun endüstrisini tanımlayan müzikler yayınlamayı planlıyor”. Tüm bunların sonucunda şirketin amacı oyuncuların deneyimini güçlendirmek olacak. Ayrıca basın bülteninde şirketin daha çok EDM türü üzerine yoğunlaşacağı belirtiliyor.

PUBG Mobile Türkiye resmi Twitter hesabı ise projenin yayımlanmasını aşağıda Tweet ile duyurdu.

 

PUBG Mobile ekosisteminden diğer haberlere buradan ulaşabilirsiniz.

administrator
22 yaşında, Boğaziçi Üniversitesi Batı Dilleri ve Edebiyatları 4. sınıf öğrencisi. Doğduğundan beri oyun oynuyor, hatırlayabildiğinden beri yazıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir