PUBG PUBG Mobile

PUBG Mobile’nın En Büyük Etkinliği PMGC 2022’nin Finalistleri Belli oldu!

PUBG Mobile’nın en büyük etkinliklerinden olan PMGC 2022’de Final Aşaması’ndan önceki tüm etaplar tamamlandı ve finalistler belli oldu.

PMGC 2022’nin ilk etabı; Sarı, Yeşil ve Kırmızı olarak toplam da üç gruptan oluşan Grup Aşaması’ydı. Grup Aşaması’nda her grubun ilk 3’ü direkt olarak finallere çıkarken kalan takımlar Tutunma Aşaması’na kaldı.

Üç Türk temsilcimizin bulunduğu bu hikayede neler olduğuna bakalım;
Temsilcilerimizden S2G, ilk oynanan grup olan Kırmızı Grub’un bir parçasıydı. Temsilcimiz, grupta oynanan 24 maç içerisinde 4 WWCD ve toplamda 257 puan alarak grubunu 3. olarak tamamlamayı başardı.

Kırmızı Grup Puan Durumu
Kırmızı Grup Puan Durumu

Kırmızı Grup, kendini kanıtlamış birçok takım barındırırken beklenmeyen bir şekilde ilk iki dışında ciddi bir puan farkının açılmaması son güne kadar kimlerin çıkacağını pek tahmin edilemez hale getirdi. Temsilcimiz S2G‘nin 4.Gün’e 4. olarak girmesi de bunun bir göstergesiydi.

Temsilcilerimizden Fire Flux ise Ölüm Grubunun yani Yeşil Grub’un bir parçasıydı.

Yeşil Grub’a ölüm grubu denmesinin sebebi geçen yılın Dünya Şampiyonu HVVP dahil bir çok şampiyon takımın bu grupta olmasıydı. Peki temsilcimiz bu grupta ne mi yaptı?

Resim
Yeşil Grup Puan Durumu


Temsilcimiz, grupta oynanan 24 maç içerisinde 3 WWCD ve toplamda 248 puan alarak grubunu 3. olarak tamamlamayı başardı; grubun son maçlarında aldıkları WWCD’nin onları ilk 3’e taşıdığını da eklemek gerekiyor.
Damwon Gaming, HVVP, USG gibi ekiplerin bulunduğu bir grupta temsilcimiz inanılmaz bir performans sergiledi ve kendini Final Aşaması’na atmayı başaranlardan oldu.

 

Temsilcilerimizden Kara Kartal yani Beşiktaş ise Sarı Grub’un bir parçasıydı. PMPL Güz Sezonu’nun stabil oyunları ile akıllara kazınan Beşiktaş bu grupta ne mi yaptı?

Resim
Sarı Grup Puan Durumu

Öncelikle bilgileri vermeden önce bu süreçte Beşiktaş Espor’u şanssızlıkların rahat bırakmadığını hatırlatmak gerekiyor.
Beşiktaş Espor’un oyuncularından Onur ‘Enjoyy7’ Acar ve Şevket ‘ZESSY’ Yıldız‘ın grup başlamadan bir gün önce covid testleri pozitif çıktı ,oyunculara acil şifalar diliyoruz, ayrıca takım koçu Malezya‘ya gelemedi ve takım bu şartlar altında oynamak zorunda kaldı. Bu şartlar altında performans gösteren temsilcimiz, grubu 2 WWCD ve toplamda 161 puan ile 11. olarak tamamlayarak Tutunma Aşaması’na kalmayı başardı.

Tutunma Aşaması:

Resim
Sarı Grup Puan Durumu

Temsilcimiz, ilk 16 takımın Son Şans’a kalacağı grupta oynanan 18 maç içerisinde 1 WWCD ve toplamda 85 puan alarak 12. oldu. Bunun sonucunda da kendini Son Şans’a atmayı başardı.

Son Şans Aşaması:

Bugün tamamlanan ve ilk 5’in Finallere kalmayı başardığı Son Şans Aşaması’nda temsilcimiz 88 puan ve 1 WWCD ile 8. olarak turnuvaya veda etti.


Damwon Gaming, LGD Gaming, Bacon Time gibi ekiplerinde son şans aşamasından çıkamaması herkesi şaşırtan bir sonuç oldu.

 

Finale Kalmayı Başaran Takımlar

Sonuç olarak Finalistlerimiz yukarıdaki tabloda görüldüğü gibi oldu. Finale kalmayı başaran temsilcilerimiz S2G Esports ve Fire Flux’a başarılar dileriz!

Şanssızlıklardan kurtulamayan Beşiktaş Espor’a emekleri için teşekkür ediyor ve oyunculara tekrardan acil şifalar diliyoruz.
Biraz neşelenmek için oyuncuların çekimlerini izleyebilirsiniz:
Beşiktaş Oyuncularının PMGC 2022 Çekimleri

 

 

 

editor
2020'den beri bir şekil de espor ile iç içe. Sosyal medya, yönetim, oyuncu ve nicesi. Genelde görülmeyene değer verir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir