PUBG PUBG Haberleri

PROTALITY DROPSTARS’da Finalistler Belli Oldu!

Türkiye’nin en büyük PUBG etkinliklerinden olan  ve bu sezonla beraber Avrupa’ya açılan PROTALITY’de finale kalmayı başaran takımlar belli oldu!

Geçtiğimiz günlerde PROTALITY DROPSTARS Upper Bracket ve Lower Bracket tamamlandı ve finale çıkmayı başaran takımlar belirlendi.

İlk aşama olan Toplamda 3 Gün ve 15 Maçtan oluşan PROTALITY DROPSTARS Upper Bracket’ta Neler Oldu ?

On ikisi açık elemelerden diğer 12’si Davetli olmak üzere toplamda 24 takımın yarıştığı PROTALITY DROPSTARS Upper Bracket’da takımlar; A , B ve C olmak üzere üç gruba ayrıldılar. PUBG Global Championshiplerden alıştığımız format ile benzerlik gösteren formatta her grup; başka bir deyişle her bir takım toplam 10 kez lobide yer aldılar.

Resim

Upper Bracket’ta davetli takımların dominasyonunu izledik fakat bunun yanı sıra beklenin aksine Türk temsilcilerimiz, grubun ilk dördünü Avrupa’takımlarının elinden almayı başardılar.

Sonuç olarak İlk 8’in Finallere çıkmayı başardığı Upper Bracket’ta 4 Türk temsilcimiz kendilerini finale atmayı başardılar.

Kalan 16 takım ise kendilerini Finale atmak için tekrar Lower Bracketta karşılaştılar.

Lower Bracket ise toplamda 2 Gün ve 10 Maçtan oluştu. Lower Bracket’tan çıkmayı başaranlar kimler oldu?

Beklenmeyen bir şekilde altı davetli takımında yer aldığı Lower Bracket’ta toplamda 10 açık eleme takımı yer aldı ve sadece sekiz tanesi kendini Finallere atabiliyordu!

Resim

 

Protality’nin klasik ekiplerinden olan ve bu sezonun Açık Eleme Takımlarından HIVEX Esports, 130 puan ve 4 WWCD ile grubu 1. olarak tamamladı ve kendini Finale atmayı başardı.

PCS 7 EU’yu beşinci olarak tamamlayan fakat yeterince puan kazanamadığı için PGC 2022’de göremediğimiz Avrupa temsilcisi ACEND ise 90 puan ve  1 WWCD ile grubu 2. olarak tamamlayarak kendini Finale atmayı başardı.

ACEND ile aynı puana hatta daha fazla öldürme puanına sahip olmasına rağmen HEROIC ekibi beraberlik bozma durumunda sıralama puanının öncelikli olmasından dolayı grubu 90 puan ve 1 WWCD ile 3. olarak tamamlayarak finale çıkmayı başardı.

Lobinin yeni takımlarından olan temsilcimiz BALIKESİRSPOR Esports ise 80 Puan ve 2 WWCD ile 4. olarak tamamlayarak finale çıkmayı başardı.

Twitch yayıncısı Uhemar’ın kuruculuğunu yaptığı temsilcimiz SARVEM Esports ise 73 puan ve 1 WWCD ile 5. olarak finale çıkmayı başardı.

İddialı bir kadro ile kuruluşu yapılan temsilcimiz MTB Esports ise 57 puan ve 1 WWCD ile 6. olarak finale çıkmayı başardı.

PCS 7 EU’da üçüncü olmayı başaran ve PGC 2022’de de gördüğümüz PolishPower ekibi ise 52 puan ile WWCD alamadan finale çıkmayı başardı.

Tecrübeli oyunculardan oluşan temsilcimiz Team Loading ise 48 puan ile WWCD alamadan finale çıkmayı başardı.

 

Twire puanlarına göre grubun en iyi oyuncusu ise HIVEX Esports’dan xGrift oldu.

HİVEX oyuncusu xGrift, grubu  97 Twire puanı, 30 öldürme ve 5 KD ile tamamladı.

Finalist takımlar:

Finalist takımlara başarılar dileriz.
Upper Bracket’ı incelediğimiz haberimiz için: PROTALITY DROPSTARS’da İlk Aşama tamamlandı!

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir