Protality | Orgless4 PUBG PUBG Haberleri

Protality Season 6 Upper Bracket İkinci Gün Sonuçları!

Türkiye’nin en büyük PUBG etkinliklerinden olan  ve bu sezonla beraber 8. kez yapılan Protality’de Upper Bracket heyecanı devam ediyor!

Türkiye’nin en büyük PUBG etkinliklerinden olan Protality Season 6’da Upper Bracket’ın ikinci günü oynandı. Upper Bracket’ın ikinci günü 4 gruptan A ve C grupları karşı karşıya geldi.

Protality Season 6 Formatı:

Protality, bu sezonda da DROPSTARS’da görmüş olduğumuz sistem ile oynanıyor. Bu sistemde, önce açık elemeler oynanıyor ve bu açık elemelerdeki 4 gruptan her grubun ilk dördü olmak üzere toplamda 16 takım Protality’de oynama hakkı kazanıyor. Ardından davetli 8 takım turnuvaya dahil oluyor ve Upper Bracket başlıyor. Toplam 24 takım sekizerli gruplara bölünerek Upper Bracket’ta yarışıyor ve en iyi 8 takım finale giderken kalan 16 Lower Bracket’ta finale çıkmak için son kozlarını paylaşıyor.

Protality Season 6 Upper Bracket 2.Gün Maç Sonuçları:

Günün ilk karşılaşması olan Miramar’da 8 skor ile WWCD’ye ulaşan ekip ilk gün bekleneni veremeyen Digital Athletics oldu. İlk maçın endgamesinde yer alan diğer takımlar ise elenme sıralarına göre sondan başa; 4 skorla İstanbul Wildcats , 10 skorla WE ARE NOT MIX, 2 skorla Orgless4 oldu.

Günün ikinci karşılaşması yine Miramar’da oynandı. Digital Athletics önceki günün acısını çıkarırcasına bu haritada da WWCD’ye ulaştı. WWCD’yi alırken 9 skorları bulunuyordu. İkinci maçın endgamesinde yer alan diğer takımlar ise elenme sıralarına göre sondan başa; 6 skorla Pcific Esports, 7 skorla Voltran Esports, 4 skorla NeverMind ekibi oldu.

Günün üçüncü karşılaşmasında Erangel’e geçildi. Günün ilk Erangel maçında SUNSHINE Esports, 10 skorla WWCD’ye ulaştı. Üçüncü maçın endgamesinde yer alan diğer takımlar ise elenme sıralarına göre sondan başa; 6 skorla Pcific Esports, 8 skorla Digital Athletics, 7 skorla DenizBank İstanbul Wildcats ekibi oldu.

Günün dördüncü karşılaşması da Erangel’de oynandı. Günün ikinci Erangel maçında DenizBank İstanbul Wildcats, 12 skorla WWCD’ye ulaştı. Dördüncü maçın endgamesinde yer alan diğer takımlar ise elenme sıralarına göre sondan başa; 7 skorla ADR Farmers, 2 skorla Digital Athletics, 4 skorla Orgless4 ekibi oldu.

Günün beşinci karşılaşması da Erangel’de oynandı. Günün son maçında ADR Farmers, 12 skorla WWCD’ye ulaştı. Beşinci maçın endgamesinde yer alan diğer takımlar ise elenme sıralarına göre sondan başa; 9 skorla WE ARE NOT MIX, 3 skorla SUNSHINE Esports, 10 skorla Orgless4 ekibi oldu.

 

Protality Season 6 Upper Bracket 2.Gün Puan Durumu:

Bugünle beraber A grubu takımları Upper Bracket’taki tüm maçlarını oynamış oldu. A vs B grubu maçlarından yani ilk gün maçlarından 12 puanla 15. olarak ayrılan A grubu takımı Digital Athletics, bugün 57 puanla liderlik koltuğunda. C grubu takımlarından olan ve daha oynayacak 5 maçı olan ADR Farmers hemen arkalarında 49 puanla ikinci olarak bulunuyor. Yine A grubu takımlarından olan yani tüm maçlarını oynayan İstanbul Wildcats’de ilk gün bekleneni veremeyen ekiplerden olmasına rağmen bugün 46 puanla üçüncü olmayı başardı. C grubu takımlarından Orgless4 ise lobideki ilk günlerinde iyi bir giriş yaparak 42 puan topladı ve günün dördüncüsü oldu. Dördüncü sıradan yedinci sıraya kadar çok çok az puan farkı bulunurken günün ilk 8’nin genel olarak C grubu takımlarından yani daha 5 maçları daha olan takımlardan oluştuğunu görüyoruz.

Protality Season 6 | Upper Bracket A vs C
Protality Season 6 | Upper Bracket A vs C

Protality Season 6 Upper Bracket 2.Gün Genel Puan Durumu:

Protality Season 6 | Genel Sıralama Gün 2
Protality Season 6 | Genel Sıralama Gün 2

 

Yukarıda bahsettiğimiz A, B, C grup mantıkları burada çalışmaya başlıyor. Sıralamada gördüğünüz 10 maç oynayan takımlar Upper Bracket’ta daha maç oynamayacaklar. Fakat finallere çıkmak için yarın oynanacak olan B vs C grup maçları sonucunda oluşan genel sıralamada ilk 16’da kalmaları gerekiyor. Kalamazlarsa Lower Bracket’ta son şanslarını deneyecekler. Bir nevi kaderleri rakiplerinin oynayacakları oyunlara bağlı.

İlk gün istediklerini bulamayan DenizBank İstanbul Wildcats ve Digital Athletics Lower Bracket’ta düşmek istememiş gibi göründüler. İki takımda harika oyunlar sergileyerek bulundukları tehlikeli sıralamalardan liderlik koltuğunu paylaştıkları bir sonuca yükseldiler.

Eski BBL kadrosu Orgless’ın sadece 5 maçta 57 puan yapmasıda göze çarpan bir istatistik kendilerini yarından sonra zirvede görmemiz olası. Böyle bir kadronun kulüpsüz olmasıda maalesefki üzücü.

ADR Farmers ise Protality’e az bir zaman kala toplanmasına rağmen onlarda sadece 5 maç ile 49 puanda Orgless’ın hemen ardındalar. Takım olarak Underdog oldukları söylenebilir ama oyuncuları aşina olduğumuz isimler.

Scrim yani antrenman maçlarında iyi sonuçlar çıkaran; Orgless4, Sarvem Esports ve PCIFIC Esports’un kalan 5 maçta neler gösterecekleride ayrıca merak konusu. Şimdiye kadar gösterdikleri oyun biraz dalgalı denilebilir.

Protality’de maçlar son hızıyla devam ediyor. Üçüncü gün maçları, hemen bugünün ardından yani 27.02.2023 tarihinde oynanacak. Maçları; Buradan izleyebilirsiniz.

Turnuvada yer alan kadroları derlediğimiz haberimiz: Protality Season 6 Takımları Belli Oldu!

Protality’de yarışan tüm ekiplerimize gelecek maçlar için başarılar dileriz!

editor
2020'den beri bir şekil de espor ile iç içe. Sosyal medya, yönetim, oyuncu ve nicesi. Genelde görülmeyene değer verir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir