PUBG

PUBG, anlık 3 milyon oyuncu sayısıyla rekor kırdı

PlayerUnknown’s Battlegrounds, geçtiğimiz hafta Steam üzerinden anlık 3 milyon oyuncuya ulaşarak kendine ait rekoru geliştirmeyi başardı.

2017 yılının en çok ses getiren oyunu hiç kuşku yok ki PlayerUnknown’s Battlegrounds oldu. Çıktığı günden itibaren oyuncuların ilgisini çeken bu “last man standing” tarzı oyun, seneyi kırdığı birçok rekor sayesinde mutlu kapatmayı başardı ve yeni yıla da sağlam bir giriş yaptı. Mart 2016’da Dota 2’nin yakaladığı anlık 1.3 milyon oyuncu sayısını Kasım ayında geçmeyi başaran PUBG, o günden sonra da bu rekoru geliştirmeyi sürdürdü. 2017’nin son haftasında anlık 3 milyon 106 bin oyuncunun oynadığı oyun, böylece ulaşılması zor bir sayıya ulaşmış oldu.

PlayerUnknown’s Battlegrounds’un bu rekoru kırmasında tabii ki erken erişimden çıkmış olması yer alıyor. 1.0 sürümü yayınlanan oyun, Çöl haritası ve birçok yeni silahla oyuncuların ilgisini çekmişti. Yaklaşık 12 GB’lık güncelleme ile gelen 1.0 versiyonu, aynı zamanda oyunun optimize olmasını da sağlamıştı. Tüm bu olumlu gelişmeler sonrası birçok oyuncunun denemek için giriş yaptığı PUBG, böylece anlık 3 milyon oyuncu sayısına ulaştı ve yeni bir rekora imza atmış oldu.

2 Yorum

2 Comments

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.