PUBG

PUBG işaret fişeğine nerf geliyor

 

PUBG ‘ye kısa süre önce eklenen işaret fişeğine nerf geliyor.

İşaret fişeği, bir diğer adıyla Flare Gun, yerel sunuculara geldiği günden bu yana oyunculardan birçok şikayet aldı. PUBG Corp da oyuncuların bu geri bildirimlerine cevapsız kalmadı.

Topluluk Menajeri Hawkinz’in Reddit üzerinden yaptığı açıklamada, genel olarak yeniliklerin oyuncuları mutlu ettiğini ama işaret fişeğinin çok fazla şikayet getirdiğini söyledi. Oyunculara kulak verdiklerini ve bunun için bir sonraki güncellemeyle beraber düzeltmeler yapılacağını belirtti. Değişikliklerin 20 Mart’ta test sunucularına, 27 Mart’ta da yerel sunuculara geleceği belirtildi.

Gelecek olan değişiklikler ise şöyle:

  • Haritalardaki işaret fişeği sayıları azaltılacak.
  • Squad maçlarında bir pakette daha az sayıda ganimet olacak.
  • Haritada işaret fişeği kullanıldığında beliren büyük ikon haritadan kaldırılacak. Fişeğin sesi duyulmaya, ateşlenen fişek de görülmeye devam edecek, burada bir değişiklik olmayacak.
  • Ganimet getiren uçakların yüksek sesi normal bir seviyeye düşürülecek.

 

Hawkinz açıklamasının devamında bu değişikliklerin işaret fişeği için ilk değişiklikler olduğunu, geri dönüş aldıkça eklemeler yapılmaya devam edileceğini belirtti. Bu değişikliklikler hakkında detaylı bilgiler ve oyundaki diğer dengelemeler bir sonraki yama notlarında paylaşılacak.

Şirket, sezon bitiş tarihini, güncellemelerin yeni sezona yetişmesi için uzattığını açıklamıştı. Bu durumda 20-21 Mart’ta başlayacak olan yeni PUBG sezonunda bizi heyecanlandıracak birçok yeniliğin geleceğini belirtelim. Bu değişikliklerden anında haberdar olmak için takipte kalın.

Hawkinz’in açıklamasına ve detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir