PUBG PUBG Haberleri

PUBG’nin yeni haritası Karakin, Vikendi’nin yerini alacak

Playerunknown’s Battlegrounds haritalarına bir yenisi daha ekleniyor. PUBG Corp bir süredir bu haritayla alakalı sıkıştırılıyordu ve sonunda bu haritadan sızan bazı görsellere ulaşıldı. Karakin adlı bu yeni harita muhtemelen altıncı sezonun başlangıcıyla birlikte harita havuzuna eklenecek ve duyumlara göre Vikendi’nin yerini alacak

Bir oyuncu tarafından PUBG topluluk yöneticisi Hawkinz’e Twitter üzerinden en sevdiği haritanın Vikendi olup olmadığı sorulduğunda Hawkinz bu soruya “Kesinlikle benim favori haritamdı. Görünen o ki çoğu oyuncu için durum böyle değil. Daha fazla detayı altıncı sezon yaması yayınlandıktan sonra öğreneceksiniz.” şeklinde cevap verdi.

Hawkinz daha sonra Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarla Vikendi’nin durumu hakkında biraz daha bilgi verdi. Vikendi’nin yeni sezonla birlikte aktif haritalar arasından yer alacağını söyledi ancak bu kalıcı bir durum olmayacak. Bununla birlikte oyuncular hala custom türü maçlarda Vikendi’nin karlı atmosferinin tadını çıkarabilecekler.

Görünüşe göre PUBG Corp, seçilmiş haritalarda eşleşme uzadığında harita rotasyonuna gitmeyi planlıyor. Oyuncuların hali hazırda şikayet ettiği uzun eşleştirme süreleri, harita sayısında yaşanacak azalma ile iyice artacak gibi duruyor. Bunun olmasını engellemek için klasik modlarda belirli bir süre boyunca yalnızca dört harita aktif olabilecek.

Güncelleme notlarının önümüzdeki günlerde yayımlanmasıyla birlikte haritalar hakkında oyuncuların kafasındaki soru işaretleri gitmiş olacak. Bu olana kadar oyuncular, Erangel ve Miramar semalarında seyreden yeni motor-planörden aşağı atlamaya devam edebilirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir