PUBG PUBG Haberleri

Temsilcimiz HOWL, PEC’de Avrupa Şampiyonu!

PUBG İçin yılın ilk majör etkinliği olan PEC tamamlandı. Temsilcimiz HOWL, Avrupa’nın en iyi takımlarının olduğu lobide Avrupa ŞAMPİYONU olmayı başardı.

PEC Nedir?

PUBG EMEA Championship, kısaca ve genel kullanımıyla “PEC”; 2023 yılındaki Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgelerini kapsayarak düzenlenen, yılın, ilk resmi PUBG turnuvasıdır.

PEC’de oynayabilmenin iki yolu var, bunlar:

  • Global Partner Takım olarak yada PUBG Bölgesel Partner Takım olarak davet almak.
  • 256 takımın katılacağı açık elemeleri ve sonraki aşamaları geçerek finallere kadar kalmayı başarmak.

PEC final lobisinde klasik bir PUBG turnuvasında olduğu gibi 16 takım bulundu. Bunların 6 tanesi Türk takımıydı.

PUBG PEC Spring Ne Önem Taşıyor ?

PUBG EMEA Championship : Spring bu yıl PGC’ye katılım için puan veren ilk turnuva olarak göze çarpıyor. Turnuva sonunda ilk 2 sırada yer alan takımlar PUBG Global Series 1’e katılım hakkı elde ediyor.

HOWL’un Avrupa Şampiyonluğu:

PEC, üç günde toplamda 15 maç ile oynandı. HOWL, liderliğini ilk günden beri koruyordu fakat puanlar çok yakındı bu sebeple herkes nefeslerini tutmuş son günü bekliyordu. Gün içinde HOWL Esports’un liderlik koltuğundan düştüğü anlar oldu bunun sebebi son günün biraz kaotik geçmesiydi. HOWL son günün maçlarında, sırasıyla: 2,14,6,0 ve 9 puan aldı.

PEC Spring Finals Genel Puan Tablosu:

PUBG Esports’da resmi hesabından yaptığı paylaşımla HOWL’u kutladı

HOWL Nasıl Avrupa Şampiyonu Oldu ?

HOWL son maç sırasında liderlik koltuğundan düştü. 4-5 puanlık bir fark oluştu ve işler kızıştı. Fakat RuerN önce bir bombayla Digital Athletics’den skorlar çekilmesine katkıda bulundu ardından tek başına kaldığı durumda alana ölmek üzereyen Polish Power’dan knock durumunda bir skoru çalarak takımını şampiyonluğa taşıdı. Alan ortasına atılan iyi bir rotate ile aldıkları compound yani evler uzun süre alanın içinde kaldı. IGL’lerinin verdiği kararda burda şampiyonluk için çok değerliydi. Sonunda da takımın harika performansıyla temsilcimiz, PEC ile Avrupa Şampiyonu ünvanını, 25.000$ olan birincilik ödülünü ayrıcada offline olarak oynanacak olan PGS’ye davet kazandı.

5mid ailesi olarak, turnuva boyunca bizi temsil eden temsilcilerimize teşekkür ederiz. HOWL’u Avrupa Şampiyonluğu için kutluyoruz ve PGS’de şansın onlardan yana olmasını diliyoruz.

Önceki gün için: PUBG PEC Spring’de Finallerin İkinci Günü Tamamlandı

editor
2020'den beri bir şekil de espor ile iç içe. Sosyal medya, yönetim, oyuncu ve nicesi. Genelde görülmeyene değer verir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir