PUBG PUBG Haberleri

Yılın ilk PUBG Global turnuvası FACEIT Global Summit başladı

PUBG’nin ilk uluslararası espor turnuvası olan PUBG Global turnuvası FACEIT Global Summit bugün başladı.

Tüm dünyadan, bölgelerinin en başarılı takımları, bu turnuvada hangi bölgenin daha iyi olduğunu gösterme fırsatına sahip oldu. Bakalım 1 hafta sürecek 400.000 USD ödül havuzuna sahip turnuvada zafere hangi takım ve hangi bölge ulaşacak.

24 takımlı turnuvada, ilk gün Grup A ve Grup B takımları karşı karşıya geldi. İlk gün oynanan bu maçları sizler için derledik.

1.maç(Miramar)

İlk maçta Team Liquid 4, 17 Gaming 4 ve Afreeca Freecs Fatal 2 oyuncusuyla oyunun son aşamasına kaldı. Avrupa temsilcisi Team Liquid’ten “Ibiza” hedefe tam isabet bombayla, 17 Gaming’in iki oyuncusunu düşürdü, ardından alanın kontrolünü ele geçiren takım, spreylerle devam etti ve herkesi öldürüp turnuvanın ilk maçında zafere ulaşan taraf oldu. Kazanan Team Liquid.

Sıralama

 1. Team Liquid
 2. 17 Gaming
 3. Afreeca Freecs Fatal

Kill Sıralaması

 1. Team Liquid – 12
 2. OP Gaming Rangers – 8
 3. 17 Gaming – 6

2.maç(Miramar)

İkinci maçta oyun sonuna Cloud 9(2), Four Angry Men(3), OP Gaming Rangers(2) ve AHQ(1) kaldı. İki dağın arasında pozisyon alan 4AM takımı, diğer oyunculara göz bile açtırtmadı. Kafasını çıkaran herkesi vuran Çin temsilcisi 4AM ikinci maçta zafere ulaşan taraf oldu. Kazanan Four Angry Men.

Sıralama

 1. Four Angry Men
 2. AHQ
 3. Cloud 9

Kill Sıralaması

 1. Four Angry Men – 12
 2. Cloud 9 – 10
 3. 17 Gaming – 5

3.maç(Miramar)

Üçüncü maçta ise Shoot to Kill(4), AHQ(3) ve Crystal Luster(1) takımları son aşamaya kaldı. Son aşamada alan dışında kalan STK, çok akıllıca bir rotasyon yaptı ve hiçbir oyuncusunu kaybetmeden eline avantajı aldı. AHQ takımını alan içindeki binalara sıkıştıran Kuzey Amerika temsilcisi STK, 16 kill ile bu maça kadarki kill rekorunu da kırarak zafere ulaştı. Kazanan Shoot To Kill.

Sıralama

 1. Shoot to Kill
 2. AHQ
 3. Crystal Luster

Kill Sıralaması

 1. Shoot to Kill – 16
 2. Team Liquid – 9
 3. Crystal Luster – 6

4.maç(Erangel)

Erangel haritasına geçilen dördüncü maçta son aşamaya STK(4), MP5(2) ve Aerowolf T1(2) kaldı. MP5 takımı AW1 takımını öldürünce 4’e 2’lik sayı avantajı yakalayan STK, sürprize geçit vermedi ve ilk günde ikinci galibiyetine ulaşmış oldu. Kazanan Shoot to Kill.

Sıralama

 1. Shoot to Kill
 2. MP5
 3. Aerowolf T1

Kill Sıralaması

 1. STK – 10
 2. MP5 – 10
 3. Team ENVY – 9

5.maç(Erangel)

Günün beşinci maçında Afreeca(4), 17 Gaming(4) ve ENVY(3) takımları son aşamaya kaldı. Son alan düz arazide kalınca tüm takımlar neredeyse kazanmak için eşit şansa sahip oldu.

17 Gaming ile ENVY takımları çatışmaya girdi ve burada ENVY elendi ama 17 Gaming’in iki oyuncusu düşmüştü. Bu durumu farkeden Kore temsilcisi Afreeca, hemen rakibinin üstüne gitti ve 17 Gaming oyuncularını öldürüp zafere ulaşan taraf oldu. Kazanan Afreeca Freecs Fatal.

Sıralama

 1. Afreeca Freecs Fatal
 2. 17 Gaming
 3. Team ENVY

Kill Sıralaması

 1. 17 Gaming – 10
 2. ENCE – 8
 3. Afreeca Freecs Fatal – 7

6.maç(Erangel)

İlk günün son maçında ise 17 Gaming(3), 4AM(4) ve STK(1) takımları son aşamaya ulaştı. İlk önce üç 17 Gaming oyuncusunu öldüren 4AM, son kalan STK oyuncusu “adam”ı da öldürüp son maçta, bugünün ikinci zaferine ulaştı. Kazanan Four Angry Men.

Sıralama

 1. Four Angry Men
 2. Shoot to Kill
 3. 17 Gaming

Kill Sıralaması

 1. Shoot to Kill – 14
 2. Four Angry Men – 7
 3. 17 Gaming – 7

GENEL TABLO

PUBG Classics’in ilk turnuvası olan FACEIT Global Summit ilk gününü tamamlamış oldu. İlk gün sonunda öne çıkan takımlar Kuzey Amerika’dan Shoot to Kill, Çin’den 17 Gaming ve Four Angry Men takımları oldu.

Günün en büyük sürprizini ise Avrupa şampiyonu ENCE yaptı. ENCE 5.maçta aldığı 8 kill dışında turnuvanın ilk gününde hiçbir varlık gösteremedi.

Grup C takımlarının maçlara yarın başlayacağını belirtelim ve ilk gün sonunda oluşan puan sıralaması ise şöyle:

Turnuva hakkında detaylı bilgiler için buraya tıklayınız.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir