Rocket League

Beşiktaş Esports, Rocket League takımı kurdu

Beşiktaş

Twitter üstünden Rocket League takımı kurduğunu açıklayan Beşiktaş Esports 4 yeni oyuncuyla anlaştı.

Ülkemizin önemli değerlerinden Beşiktaş, espora yaptığı yatırımlara gün geçtikçe bir yenisini ekliyor. Daha önce League of Legends, Counter Strike: Global Offensive, Fortnite, PUBG, FIFA, Clash Royale ve Zula takımları kurmuştu. Sürekli olarak sektöre büyük yatırımlar yapan Beşiktaş Esports, son olarak Rocket League kadrosu kurarak bu alanda da varız dedi.

ByJesuxesp, Luxxor, Casaprima ve Evilwolf, bu günden itibaren Beşiktaş’ın başarısı için çabalayacak. Beşiktaş’ın kadrosuna kattığı oyuncularıın tamamı İspanyol. Takım aynı zamanda koç Mendocoach’u da renklerine bağladı. Beşiktaş Esports yeni kadrosuyla ilk turnuvasına yarın katılacak. ESL’de mücadele edecek ekip Barcelona, Espanyol, Getafe ve Villareal gibi takımlara karşı mücadele edecek. ESL, 25 Nisan- 6 Mayıs tarihleri arasında oynanacak.

Beşiktaş Esports 2015 yılında kuruldu. League of Legends ağırlıklı başlayan bu serüven günümüze kadar geldi. Ekip, LOL’de yeri geldiğinde Yükselme Ligi’nde mücadele etse de sektöre olan inancını yitirmedi ve her geçen sene yeni bir yatırımla karşımıza çıktı. Beşiktaş bu yatırımlarını devam ettirerek günümüzde attığı adımlar ile her gün büyüyor.

Beşiktaş yabancı oyunculardan oluşan kadrolar ile turnuvalara katılmaya devam ediyor. Takım, izlediği bu politikayı birçok oyunda uyguluyor. Bu sayede uluslararası turnuvalarda başarılı sonuçlar alınabiliyor. Aynı zamanda dünyanın farklı liglerinde ve farklı turnuvalarında adını duyurmak adına önemli bir şans yakalıyor. Bakalım Beşiktaş, yeni Rocket League takımıyla neler yapacak.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.