Taktik Savaşları

Riot Games 2020’de Taktik Savaşları planlarını duyurdu

Riot Games, TFT’nin yapımcısı Riot Dax ve oyun tasarım lideri Riot Mort’un sunduğu bir Taktik Savaşları yol haritası videosu yayımladı. Videoda oyunun şu anlık gidişatından bahsedilirken sonraki set ve mobile çıkış zamanı hakkında bilgi verildi.

Auto Chess’in çok oynanmasıyla birlikte Haziran’da aynı türün LoL’e uyarlanmış hali olan ve LoL istemcisinde oynanabilen Taktik Savaşları, kısa zamanda çok popüler oldu ve Riot Games oyunu geliştirmek için daha sıkı çalışmaya başladı. 

Yayımlanan videoda Dax ve Mort ilk olarak TFT’yi geliştirmeye başladıkları ve yayınladıkları zamanlar hakkında konuştu. Anlaşılan o ki oyunculara kulak veren Rioterlar, videonun devamında söylenenlere göre TFT’nin daha stabil, aşırı rastgelelik içermeyen, iyi stratejinin zafere daha sık götürdüğü bir yapıda olması ve Hextech ile İblisler gibi engellemelerin ortadan kaldırılması için çalışmada bulunmuşlar. 

Şirket çalışanları paylaşılan videoda  TFT’nin takım savaşlarında neler olacağını heyecanla beklememizi sağlayan yapısının herkes tarafından deneyimlenmesini sağlamak için çalıştıklarını da belirtiyorlar. Bunu sağlamak için de oyunda takımı çaresiz bırakan ağır karşı kompozisyonlar yerine daha hafif sinerjiler bulunmasını seçmişler. Ek olarak oyuna doğru zamanda ve doğru yerde kullanıldığında takımına avantaj sağlayan değişiklikler getirdiklerinden bahsediyorlar.

Sonraki Set ve TFT Mobil

Videoda bunların yanı sıra sonraki setin nasıl olacağı hakkında da biraz bilgi verildi. Sonraki set videoda söylenenlere göre büyük ihtimalle;

  • KOD Adı
  • Yıldız Muhafızları
  • Uzay Serüveni
  • Pulsefire

gibi kostüm serilerini temel alan ve içeren bir set olacak. Mart ayının ortalarında bu setin oyuna dahil olmasını bekleyen görevliler aynı ayda TFT’nin bazı ülkelerde mobile çıkışının olacağını duyurdu.

Önümüzdeki aylarda TFT bizi şaşırtmaya devam edecek gibi gözüküyor. Bol bol eşya değişikliği, yeni karakterler, setler ve mobil TFT derken Riot Games, oyuncularını ve sevenlerini memnun etmek için elinden geleni yapmaya çalışacak.

Hobileri müzik dinlemek ve espor olan sıradan birisi \m/.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir