TEKKEN 7

TEKKEN World Tour, 250 bin dolar ödül havuzu ile geri dönüyor

TEKKEN

TEKKEN severler için müjdeli haber geldi. TEKKEN, 2020 World Tour’u kendi internet sitesinden yayımladığı fragman ile duyurdu.

Tüm dünyada en iyi dövüş oyunları arasında gösterilen TEKKEN, bu sene düzenleyeceği dünya turnesiyle tüm TEKKEN fanatiklerini büyülemeyi planlıyor. Geçen sene Bangkok’ta düzenlenen TEKKEN World Tour, Twitch dahil bir çok sponsor tarafından desteklenmiş, toplam 250 bin dolar ödül havuzu ile rekabetin seviyesini biraz daha yükseltmişti. Büyük bir heyecana sahne olan turnuvaya, dünyanın en iyi 20 oyuncusu katılmıştı. Turnuva 5’er kişilik 4 grup üzerinden yapıldı. Her oyuncu TWT verileri baz alınarak gruplara yerleştirilmişti. Knee, Arslan Ash ve Low High gibi ünlü TEKKEN oyuncularının da katıldığı turnuvayı, Chikurin kazanmıştı.

Bu sene de geçen seneye benzer bir turnuva düzeni görebiliriz. New Orleans, Louisiana bu seneki TEKKEN World Tour’a ev sahipliği yapacak. Aralık ayında düzenlenecek etkinliğe hangi isimlerin katılacağı ve günü belli değil. TEKKEN, World Tour ödül havuzunu her sene büyütmeyi planlıyor. Geçen sene 250 bin dolar olan havuz bu sene 300 binleri bulabilir. Kendine giderek daha fazla oyuncu ve sponsor çekmeyi başaran oyun, bu büyümesini sürdüreceğe benziyor.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.