Ascension VALORANT

Ascension Mücadeleleri Tamamlandı!

VCT Bölgesel liglerinde mücadele etmek adına oluşturulan Ascension sisteminde ilk yıl tamamlandı. 3 farklı bölgeden 3 yeni takım 2024 yılında bölgesindeki lige dahil olacak. Bu takımlardan EMEA adına Fransız organizasyonu Gentle Mates, Amerika adına The Guard ve Pasifik bölgesi adına ise Singapur organizasyonu Bleed eSports oldu. Bu üç takım 2024 ve 2025 yıllarında bölgesel liglerde oynamaya hak kazandı. Gelin 3 bölgenin takımının yolculuğunu ve kadrolarını yakından mercek altına alalım.

 

Gentle Mates – EMEA

Fransız organizasyonu Gentle Mates kendi yerel liginde normal sezonu 13-5 ile lider olarak tamamladı. Play-off mücadelesinde ise yarı finalde WYLDE‘ı 3-1 ile geçerek adını finale yazdırdı. Finalde ise normal sezon ikincisi Mandatory‘i 3-2 yenerek yerel ligini şampiyon tamamladı ve adını Ascension‘a yazdırdı. Ascension‘da B grubunda mücadele eden Gentle Mates grubunu 3-1 ile 2. sırada tamamlayarak adını play-offlara yazdırdı. Gruptaki tek yenilgisini ise finaldeki rakibi Apeks karşısında 2-0’lık skorla aldı. Play-offlarda ilk maçta Acend‘a 2-0 yenilerek kaybedenler aşamasına düşen Gentle Mates Portekiz ekibi SAW‘ı 2-1 yenerek adını kaybedenler finaline yazdırdı. Play-offlardaki ilk mücadelesinde kaybettiği Acend‘ı bu sefer 3-0 ile geçen Gentle Mates adını finale yazdırdı ve grupta kaybettiği Apeks‘in rakibi oldu. Gruptaki yenilgisinin tam tersine bir mücadele veren Gentle Mates, Ascension‘ın favori takımını 3-0 yenerek adını bölgesel liglere yazdırdı. Önümüzdeki sene bölgesel ligde mücadele edecek olan Gentle Mates‘te yakından tanıdığımız bir isim mücadele etmekte. Digital Athletics ve Sangal Esports forması giyen Türk asıllı Fransız oyuncu Beyazit ‘beyAz’ Körpe takımı ile EMEA mücadelesinde boy gösterecek.

Acension

The Guard – Americas

Challengers League: North America‘da sezonu ikinci sırada tamamlayıp adını Ascension mücadelesine yazdıran The Guard B grubunda mücadelesine başladı. 00Nation ve 9z Team‘ı yenerek grubunu lider tamamlayan The Guard sonrasında play-offlarda sırasıyla M80′i 2-0 ve The Union‘u 2-1 yenerek adını finale yazdırdı. Finalde ise kendi yerel liginin lideri M80 ile karşılaşan The Guard rakibini 3-1 ile geçerek adını Americas bölgesel ligine yazdırdı.

Ascension

Bleed eSports – Pacific

Challengers League Malaysia/Singapore‘da normal sezonu harita bile vermeden namağlup lider tamamlayan Bleed eSports play-offlarda da performansını sürdürdü ve finalde X10 Esports‘u 3-0 yenerek adını Ascension‘a yazdırdı. Ascension‘da Omega grubunda mücadele eden Bleed eSports tek yenilgisini Dplus Esports karşısında alarak grubunu 3-1 ile lider tamamladı. Play-offlarda BOOM Esports‘u 2-1 ile geçen Bleed adını finale yazdırdı. Finalde rakibi Scarz‘ı 3-0 ile geçen Bleed eSports adını Pasifik bölgesel ligine yazdırmış oldu.

Ascension

VALORANT’ın Yeni Hayali Ajanı: Jon Snow

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir