VCT:EMEA Derbi Açıklamar | FUT Esports - BBL Esports VALORANT

BBL Esports – FUT Esports VCT:EMEA Derbisi Sonrası Açıklamalar!

BBL Esports – FUT Esports derbisi İstanbul’da sadece Volkswagen arena ve Harbiye Açık Hava Tiyatrosu’nda kalmadı. İstanbul’da belediye pankartlarına reklam afişleri çıkacak kadar büyük bir etkinlikti. Ama etkinliğin sonunda sadece bir kazanan oldu. FUT Esports, BBL Esports’u uzun süre sonraki karşılaşmalarında yenerek hem rövanşını aldı hemde BBL Esports’un VCT:EMEA Play-off’una katılma umudunu yok etti. Ligin kapanış maçının 19 Mayıs gibi ülkemiz için önemli bir tarihte olmasıda iki tarafın düzenlediği etkinliklerde unutulmadı.

BBL Esports – FUT Esports VCT:EMEA Derbisi sonucu iki taraftanda açıklamalar geldi. Bu açıklamarı sizler için derledik.

VCT:EMEA Derbisi’ndeki Açıklamalar:

BBL Esports‘un Açıklamaları:

Derbideki ilk açıklama BBL Esports’un kurucularından Ferit “wtcN” Karakaya’dan serinin ilk haritasının bitiminde yapıldı. Bu açıklama, kısaydı ve birazda eğlence amaçlıydı.

Ferit Karakaya’nın ilk haritanın sonunda yaptığı yorum “Pearl masasında yokuz arkadaşlar.” oldu. BBL Esports, rakibinin tercihi olan Pearl’ü 5-13 kaybetmişti.

İkinci harita sonrasında BBL Esports tarafından yapılan açıklamalar:

Ferit “wtcN” Karakaya: “Evet; keyifli başladığımız gün, maalesef kötü bitti arkadaşlar. Çok üzgünüm gerçekten, maalesef Play-off’a kalamadık. Hepinize çok teşekkür ederiz destekleriniz için. Demek ki eksiklerimiz var. FUT Esports’u tebrik ederiz. Çok iyi oynadılar, gerçekten çok iyi bir oyun çıkardılar. Daha önümüzde üç senemiz var. Eksiklerimizi, hatalarımızı giderip önümüzdeki sezon performans göstermeye çalışacağız. Büyük BBL taraftarından ben, kocaman bir özür dilerim. Çok teşekkür ederim desteklediğiniz için. Her şeye rağmen yanımızda olduğunuz için çok teşekkür ederiz. Olmadı maalesef.”

Kemal “Kendine Müzisyen” Parlak: “Yani, diyecek bir şey yok. Çocuklarda şuan kendi kendine diyordur. BBL Esports’da, BBL Esports gibi oynamadı bence. Son maçları düşünürsek yani baya moddalardı, iyilerdi ama bugün bir eksiklik vardı zaten. FUT Esports oynadı ve kazandı. Tebrik ediyoruz. Çok güzel başlamıştı gün, inanılmaz eğlenceliydi, çok eğlendik hep beraber. Çok güzel bir Watchparty oldu. Onlarda (FUT Esports) çok güzel bir Watchparty düzenlediler. Bir kişi yenilecekti burda. Bizim Play-off şansımız gitmiş oldu, tebrik etmekten başka yapabileceğimiz bir şey yok şuan.”

Ferit ve Kemal beraber: “Tebrik ederiz, umarız Play-off’dan Masters’a çıkarlar. Oradan da Champions’a giderler. Türkiye’yi en iyi şekilde temsil ederler. Buradan da FUT Esports’u tekrardan tebrik ediyoruz.” Ardından alana gelen taraftarlara, izleyecilere, rejilere ayrı ayrı teşekkürler iletildi.

BBL Esports VALORANT koçu Arda “Epic” Yıldız’da Valorant_tur’da maç sonrası açıkalamarında bulundu. Epic’in açıklamaları: “Ben VALORANT’ın başından beri BBL taraftarı olan bir insandım. Şuanda da BBL Esports’da koçluk görevini üstleniyorum. Ve bu sevdiğin işi en sevdiğin takımda yapınca şevkle, hırsla yapıyorsun. Yani tüm takım olarak gecemizi, güdüzümü de verdik. Ama bugün maç lobisine girdiğimizde oyun ne kadar taktiksel bir oyun olsada; bireysel olarak kendimizi veremediğimizi gördüm. En azından koç olarak öyle gördüm. Oyuzden üzgünüm, çünkü bizi destekleyen bir sürü taraftarımız vardı. Watchparty’den destekleyenler, Berlin’den destekleyenler onların yüzünü kara çıkarmış gibi hissediyorum. En azından takımın başında bulunan biri olarak. Bunun için; tüm sevenlerden, destekleyenlerden özür diliyorum. Keşke daha iyi oynayabilseydik. Ama maalesef bugün, kaybettik. Eklemek istediklerim: bize sonsuz destek sunan, iyi günümüzde, kötü günümüzde yanımızda olan tüm taraftarlarımıza, tüm sevenlerimize özellikle, ailelerimize çok teşekkür ederim. Dediğim gibi, Play-off’lara girip oradan da Masters’a gidebilseydik keşke ama maalesef başaramadık. Hepinizden tekrardan özür diliyorum. Umarım daha güçlü bir BBL ile daha güzel günlerde görüşürüz. Bu açıklamların var olmasını sağladıkları için ESA Esports’a ve Karahancaster’a teşekkür ederiz.

VCT:EMEA Derbisi sonrasındaki açıklamalar yapılırkenki ruh durumu | BBL Esports
VCT:EMEA Derbisi sonrasındaki açıklamalar yapılırkenki ruh hali | BBL Esports

 

VCT:EMEA | Derbi BBL Esports Watchparty
VCT:EMEA | Derbi BBL Esports Watchparty

 

FUT Esports‘un Açıklamaları:

FUT Esports kurucularından Sinan Dursunoğlu‘ndan açıklamlar, Valorant_tur ekranlarında ESA Esports mikrofonundan geldi. Sinan Dursunoğlu’nun ilk haritanın ardından yaptığı açıklaması şöyleydi:  “Çok yorgunduk ama o yorgunluk ilk harita ile beraber bitti. Çok şükür ilk haritayı aldık. Şuanda sevinçliyiz; harika bir anbiyans, harika bir ortam var burada. Yaklaşık 4000’den fazla taraftarımız burada. Çok mutluyuz, şimdi ikinci haritaya geçicez. Taraftarlımızın hepsine çok teşekkür ederim, kucak dolusu sevgi. Bu saatte buraya geldiler, maç teknik aksaklıklardan dolayı geç başladı, bugün başında yağmur yağdı. Ama kimse bana mısın demedi. Hala buradalar. Çok seviyorum onları; kulübüm adına, kendim adıma çok teşekkür ederim onlara. Onlar, burada oldukları için bize bu gücü veriyorlar. Onlar böyle destekledikleri sürece biz, herşeyi yaparız.” İkinci harita hakkında soru sorulduğunda ise:

İki sıfır alıp devam etmemiz gerekiyor çünkü saat geç oldu. taraftarlarımıza sözümüz var, eve gitmeleri gerekiyor. Biz, oyuzden iki sıfır alıp devam etmek istiyoruz. Ekibime, taraftarlara ve arka planda çalışanlara teşekkür etmek istiyorum. İyiki varlar.”

FUT Esports’un kurucularından Cesur Sunnetcioglu‘da derbinin bitiminde Valorant_tur ekranlarına çıkarak röportaj verdil: “Hiç yanlız hissetmedik kendimizi. Taraftarımız hep buradaydı. Taraftarımız bir an olsun bizi yanlız bırakmadı. Bence çok güzel bir son oldu. Gönül isterdiki iki takımda Play-off’a kalsın fakat, birinin kazanması gerekiyordu. Bizde, karşı tarafta BBL Esports’un olduğu bir Türk Derbisi’ni kazanmak istiyorduk. Kazanan olduk da çok mutluyuz. Taraftarımız muhteşemdi. Arada sırada yağmurda geldi ama onlar hiç gitmediler. Hiç ayrılmadılar, hep burada kaldılar. Onlara çok teşekkür ediyorum. İyi ki varlar onların sayesinde kazanmış olduk.”

VCT:EMEA | Derbi FUT Esports Watchparty
VCT:EMEA | Derbi FUT Esports Watchparty

 

VCT:EMEA | FUT Esports Derbi sonrası ruh hali
VCT:EMEA | FUT Esports Watchparty Derbi sonrası ruh hali

 

VCT:EMEA Derbi Maçını Özetlediğimiz Haberimiz İçin: BBL Esports – FUT Esports | VCT:EMEA Ligi Derbi Özeti!

editor
2020'den beri bir şekil de espor ile iç içe. Sosyal medya, yönetim, oyuncu ve nicesi. Genelde görülmeyene değer verir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir