bbl esports root VALORANT

BBL Esports, Özgür “Root” Alagül İle Yollarını Ayırdı

VALORANT’ta partnerlik alarak ülkemizi Avrupa’da temsil etme şansı elde eden BBL Esports, genel menajer Özgür “Root” Alagül ile yollarını ayırdı.

Özgür “Root” Alagül Kimdir?

Özgür “Root” Alagül, 2002 ve 2010 yılları arasında profesyonel Counter Strike oyuncusu olarak takımlarda yer aldı. Sonrasında sunuculuk kariyerine yönelen Root, rootthegamer adlı Twitch kanalında Türkçe yayını bulunmayan turnuvaların sunumunu gerçekleştirdi. Birçok büyük turnuvayı Türk izleyiciyle buluşturan Alagül, ayrıca kanalında FPS ağırlıklı olmak üzere her türden espor içeriğine yer verdi.

VALORANT ekosisteminin Türkiye’de başlamasıyla Alagül, VCT 2021‘in sunucu kadrosunda yer aldı. VALORANT’ın en önemli turnuvalarının sunumunu gerçekleştiren Root, 2021’in sonunda doğru tekrar kariyer değişikliğine gitti. Eylül ayında BBL Esports Alagül’ü takıma genel menajer olarak kattığını açıkladı. Aynı duyuruda bir başka sunucu olan Berke “Vlad” Kantürk‘ün de koç olarak takıma katıldığı açıklanmıştı. Ayrıca Root, freelance olarak sunuculuk yapmaya ve büyük turnuvalarda yer almaya devam etti.

BBL Esports Genel Menajeri İle Yollarını Ayırdı

BBL Esports dün attığı Tweet ile genel menajer Root ile yollarını ayırma kararı aldığını açıkladı. Kararın karşılıklı anlaşılarak alındığını belirten Tweet, yine de espor komünitesi tarafından şaşkınlıkla karşılandı. Çoğu espor takipçisini şaşırtan duyuru Tweet’ini aşağıda görebilirsiniz.

Root ise bugün attığı TwitLonger’da alınan bu karardan sonra kariyerini nasıl şekillendireceğini açıkladı. Root, önümüzdeki günlerde espor ile alakalı herhangi bir projeden ve organizasyondan gelecek tekliflere açık olduğunu paylaştı.

VALORANT ekosisteminden diğer haberler için buraya göz atmayı unutmayın!

administrator
22 yaşında, Boğaziçi Üniversitesi Batı Dilleri ve Edebiyatları 4. sınıf öğrencisi. Doğduğundan beri oyun oynuyor, hatırlayabildiğinden beri yazıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir