VALORANT mix

BBL Queens Game Changers Finalinden 1 Adım Uzakta

Game Changers 2023 Series I: EMEA‘da namağlup yoluna devam eden BBL Queens dün 1-0 geriye düştüğü Karmine Corp GC serisinden 2-1’lik zaferle ayrıldı. Bu sonuçla beraber BBL Queens Game Changers mücadelesinde 12. maçından da galibiyetle ayrıldı ve adını kazananlar finaline yazdırdı. Kazananlar finalinde temsilcimizin rakibi ise son Dünya şampiyonu G2 Gozen oldu. Temsilcimiz gruplarda G2 Gozen‘i 2-1 yenmişti.

BBL Queens – Karmine Corp GC

Temsilcimiz Lotus haritasını tercih ederken KC tarafından ise Ascent tercihi geldi. Temsilcimiz bu maça kadar çıktığı 11 karşılaşmada sadece 2 harita kaybetti ve bu iki haritada Ascent haritasıydı. Karar haritası ise Haven oldu.

1. Harita – Lotus

Temsilcimizin kalesi olan Lotus haritasında tabanca roundunu kaybederek 2-0 geride başladı. İlk silahlı roundu kazanan temsilcimiz skoru 2-2’ye getirdi. Karmine Corp GC temsilcimizin 2 roundluk serisine 2 round ile karşılık verdi ve skoru 4-2’ye getirdi. Temsilcimiz bu skorun ardından 4 round kazansa da ilk yarının son iki roundunu kaybetti ve ilk yarıya 6-6 eşitlik ile girildi. Haritanın ikinci yarısında tabanca roundunu kazanarak skoru 8-6’ya getiren temsilcimiz ilk silahlı roundu kaybetti ve skor 8-7 oldu. BBL Queens kaybettiği roundun ardından 2 round daha hanesine yazdırdı ve çift hanelere ulaştı 10-7. Karmine Corp sonraki 3 roundu alarak skoru tekrardan eşitliğe getirdi. Haritanın kalan 4 roundu bir temsilcimize bir rakibimize gitti ve Lotus haritasında uzatmalara gidildi. Harita başından beri kovalayan taraf olan Karmine Corp uzatmalarda hata yapmadı ve serinin ilk haritasını 14-12 kazanarak seride 1-0 öne geçti. Temsilcimiz Lotus haritasında ilk kez mağlup oldu. Karmine Corp adına matrix aldığı 27 skor ile haritanın kazanılmasında önemli rol oynadı. Temsilcimizde vania‘nın aldığı 22 skor haritanın kazanılmasına yardımcı olmadı.

2. Harita – Ascent

Temsilcimiz serinin ikinci haritasına tabanca roundunu alarak 2-0 önde başladı. İlk silahlı round Karmine Corp ekibine gitti ve skor 2-2’ye geldi. Temsilcimiz 5. roundunu hanesine yazdırsa da sonraki iki roundu kaybetti ve skor 4-3’e geldi. sonraki 3 roundu kazanan temsilcimiz skoru 6-4’e getirdi. İlk yarının son iki roundu karşılıklı gitti ve ilk yarıya 7-5 BBL Queens üstünlüğü ile girildi. Haritanın İkinci yarısında tabanca roundu yine temsilcimize gitti ve skor 9-5’e geldi. İlk silahlı roundu Karmine Corp alması sonrasında temsilcimiz 2 round daha aldı ve skoru 11-6’ya getirdi. Sonraki 3 round Karmine Corp lehine olsa da temsilcimiz son 2 roundu aldı ve haritayı 13-9 ile kapattı ve seriyi 1-1’e getirdi. Temsilcimizde alkyia harika bir performans ortaya koydu. 36 skor alan alkyia seride tam 3 kez bela attı.

Karar Haritası – Haven

Haven haritası temsilcimizin bu sezon %100 kazanma oranı ile oynadığı haritalardan birisi. Haritaya bunun bilincinde başlayan BBL Queens tabancayı alarak son haritaya 2-0 önde başladı. ilk silahlı roundu rakibine veren temsilcimiz devamında 2 round daha kazanarak haritada skoru 4-1’e getirdi. Devamında Karmine Corp 3 round alarak skoru 4-4 eşitliğe taşımayı başardı. ilk yarının kalan 4 roundu 2’şerli olarak dağıldı ve ilk yarıya 6-6 eşitlikle girildi. İkinci yarıda ise fırtına gibi bir BBL Queens vardı. İkinci yarının ilk 5 roundunu kazanan temsilcimiz skoru 11-6’ya kadar getirdi. karşılıklı alınan roundlar sonrasında temsilcimiz haritayı 13-8, seriyi ise 2-1 ile kapattı. Temsilcimiz adına vania aldığı 23 skor ile haritanın dikkat çeken oyuncusu oldu. Karmine Corp ekibinde Nelo‘nun aldığı 20 skor ile kazanmaya yetmedi.

BBL Esports Play-Off Şansını Son Maça Bıraktı!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir