Digital Athletics | VCT Ascension VALORANT

Digital Athletics’in VCT Ascension’da Partnerlik Mücadelesi Devam Ediyor!

Digital Athletics’in VCT Ascension Grup Aşaması Yolculuğu Devam Ediyor

Geçtiğimiz iki günde oynadığı maçlarla Digital Athletics VCT Ascension’da gruplardan çıkmaya çalışıyor. Oynadığı 2 maçında BO3 olarak oynanması heyecanı ve riski üst seviyede tutmasına rağmen temsilcimiz maalesefki iki seriden de mağlubiyetle ayrılması sonucu grup aşamasında 0-2 ile grup sonuncusu olarak bulunuyor. Gruptaki her takım 4 maç oynayacağı için temsilcimizin halen oynayacağı iki maç var.

İlk Günkü VCT Ascension Group Stage maçları:

A Grubu’nun açılış maçında temsilcimiz grubun favorisi olan ACEND ile karşılaştı ve 2-0 yenildi.

Birinci Harita: Split | Digital Athletics Tercihi

Saldırı olarak başladığı haritanın ilk yarısında temsilcimizin 5 round almasıyla ilk yarı 5-7 bitti. Bu kötü bir skor olmasada ACEND ikinci yarıda temiz bir oyunla haritayı kapattı ve ilk yarının bir önemi kalmadı. 13-6 ile haritayı ACEND kazandı.

VALORANT VCT Ascension Dİgital Athletics vs ACEND
VALORANT VCT Ascension DATH vs ACE

 

İkinci Harita: Ascent | ACEND Tercihi

Haritaya savunma olarak başlayan temsilcimiz ilk yarıyı 8-4 önde kapattı. İkinci yarıda ise ACEND 8-4 den kazanma serileriyle zor bir comebacki başararak haritayı 13-11 skoru ile kazandı.

VALORANT VCT Ascension Dİgital Athletics vs ACEND
VALORANT VCT Ascension DATH vs ACE

 

İkinci Günkü VCT Ascension Group Stage maçları:

Temsilcimizin A Grubu’ndaki ikinci maçı rakibi için açılış maçıydı. Digital Athletics dün oynanan ikinci maçında daha maç oynamamış olan SAW ile oynadı. SAW Portekiz liginin birincisi olarak turnuvaya katılmıştı. Temsilcimiz Digital Athletics, SAW’a 2-1 kaybederek 0-2 durumuna geldi.

Birinci Harita: Fracture | SAW Tercihi

Savunma olarak başladığı haritada ilk yarıyı temsilcimiz 7-5 ile geride kapattı. İkinci yarıda ise temsilcimiz rakibine sadece 3 round vererek iyi bir comebacke imza attı ve haritayı 10-13 skoru ile kazandı.

VALORANT VCT Ascension Dİgital Athletics vs SAW
VALORANT VCT Ascension DATH vs SAW | Fracture

 

İkinci Harita: Ascent | ACEND Tercihi

İlk yarıyı temsilcimiz yine 7-5 ile geride tamamladı. ikinci yarı ise ilginç bir oyunu izleyicilere gösterdi. Temsilcimiz Digital Athletics 5 roundluk bir seri ile ikinci yarıyı açarken SAW ise 6 roundluk bir seriyle cevap vererek haritayı kazandı ve seri 1-1 oldu. Harita 13-10 skoru ile bitti.

VALORANT VCT Ascension Dİgital Athletics vs SAW
VALORANT VCT Ascension DATH vs SAW | Lotus

 

Üçüncü Harita: Haven | Karar Haritası

Haritanın ilk yarısı 8-4 SAW lehine tamamlandı. Saldırının daha avantajlı olduğu haritada SAW, bu avantajı kullanmayı başardı. İkinci yarıda da temsilcimize sadece bir round veren SAW haritayı 13-5 skoru ile kapattı ve seriyi 2-1 kazandı. Bu şekilde SAW 1-0 olurken temsilcimiz 0-2 oldu.

VALORANT VCT Ascension Dİgital Athletics vs SAW
VALORANT VCT Ascension DATH vs SAW | Haven

Sırada Ne Var?

Temsilcimizin bugün 02.07 tarihinde bir maçı bulunmuyor ama grup aşamasındaki durumda üstünde olan 3 takımında maçı bulunuyor. Üstündeki takımlarım mağlubiyet alması DA’nın durumu için önemli. Temsilcimizin sıradaki maçı 3 Temmuz tarihinde Almanya liginin temsilcisi olan CGN Esports ile. CGN şuanda grup durumunda 1-1 ve bugünde SAW ile maçı bulunuyor. Temsilcimizin son maçı ise 4 Temmuz tarihinde İtalya temsilcizi DSYRE ile olacak. Herkes maçlarını tamamladığında ise grubun ilk 2’si Ascension Playoff’larına kalacak.

Gruptaki Puan Durumu | 2 Temmuz 2023

 

Digital Athletics’e gelecek maçlarda başarılar dileriz. Umarız ki önündeki maçları kazanarak VCT Ascension Playofflarına kalma şanslarını sürdürebilirler. 

Diğer VALORANT haberlerimiz için buraya tıklayabilirsiniz.

editor
2020'den beri bir şekil de espor ile iç içe. Sosyal medya, yönetim, oyuncu ve nicesi. Genelde görülmeyene değer verir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir