VCT:EMEA | FUT Esports VALORANT

FUT Esports – Team Vitality | Masters Tokyo Bilet Maçı Özeti

VCT 2023: EMEA Ligi Play-off’ları Lower Bracket FUT Esports – Team Vitality karşılaşmasının maç sonucunu ve özetini haberimizde bulabilirsiniz.

10 Partner VALORANT takımının yer aldığı ve kıyasıya mücadele ettiği VCT EMEA yani VALORANT Champions Tour 2023: EMEA Ligi  grup aşamasını bir süre önce sonlandırmıştı. Play-off”larda ise FUT Esports, Giants Gaming’i yendikten sonra FNATIC’e kaybederek lower bracket’a düştü ve böylece Team Vitality ile eşleşti. Team Vitality ise buraya ligin son play-off’takımı olarak ve play-off’larda ilk karşılaştığı takım olan Team Liquid’e kaybederek gelmişti. Serinin kazananı Masters biletini alacak dört takımdan birisi olacaktı. Temsilcimiz FUT Esports, Team Vitality’i yenerek Masters Tokyo biletini kazanan taraf oldu.

VALORANT Champions Tour 2023: EMEA Ligi Lower Bracket Tur 1 Sonuçları:

FUT Esports – Team Vitality

Tokyo Masters biletini kazanmak için iki tarafında elinden gelen her şeyini ortaya koyduğu seride ilk harita olarak Team Vitality’nin tercihi olan Split oynandı. Ardından seri FUT Esports’un tercihi olan Haven ile devam ederken seride sona kalan karar haritası Lotus’du.

1.Harita: Split  | Team Vitality Tercihi

Vitality kendi tercihi olan haritada tabanca roundu alarak seriyi 0-2 açtı. Temsilcimiz FUT Esports ilk satın alma roundlarında cevap vererek skoru 1-2 yaptı. Vitality iki roundluk bir seriyle cevap vererek skoru 1-4 yaptı. Ardından 1-1’lik round takasları yaşandı ve skor 2-5 oldu. FUT Esports sonraki roundu alsada Team Vitality haritada üstünlüğünü korumaya hevesliydi. Team Vitality İki roundluk bir seriyle skoru 3-7 yaptı. Son iki roundunda takaslanmasıyla ilk yarı 4 – 8 skoruyla Team Vitality lehine sonuçlandı.

İkinci yarının tabanca roundunu temsilcimiz FUT Esports almakla kalmadı üzerine 6 roundluk bir seri yaparak skoru 12 – 8’e getirdi. Team Vitality oyuncularının ekstraları sayesinde bir roundla cevap versede temsilcimiz inanılmaz geri dönüşünü tamamlayarak 13-9 skoruyla rakibinin tercihini hanesine yazdı.

VCT:EMEA | FUT Esports vs Team Vitality
VCT:EMEA | FUT vs VIT | Split

 

2.Harita: Haven  | FUT Esports Tercihi

Seriye tutunmak isteyen Team Vitality temsilcimiz FUT Esports’un tercihinde tabanca roundunu alarak haritayı 0-2 açtı. FUT Esports yine ilk satın alma roundunu kazanarak skoru 1-2’ye getirdi. Team Vitality kendi satın almalarıyla beraber 5 roundluk bir seriyle cevap verdi ve skoru 1-7 yaptı. Temsilcimiz FUT Esports 3 roundluk bir seriyle cevap verdi ve skoru 4-7’ye getirdi. İlk yarının son roundunu da Team Vitality’nin kazanmasıyla ilk yarı 4-8 skoru ile bir kez daha Team Vitality lehine sonuçlandı.

Team Vitality ikinci yarının tabanca roundunu kazanarak serisini devam ettirdi ve skor 4-10 oldu. Temsilcimiz FUT Esports, ikinci yarıdaki satın alma roundlarınıda kazanarak skoru 5-10’a getirmekle kalmadı; 3 roundluk bir seriyide üstüne koyarak skoru 8-10’a getirdi. 19.Round’da ise qw1’nin agresif oyununu okuyan Team Vitality bunu kendi lehine kullanarak roundu okudu ve seriye dur diyerek skoru 8-11 yaptı. Rounddan sonra temsilcilerimizin yüzlerinin düştüğünü kameraladan görebiliyorduk. Sonraki rounddaki esktralarla temsilcimiz Spike’ı kurabilsede MrFalin round sonunda 1v2 kaldı ve zamana oynarken Team Vitality agresif oyunla onu yakalayarak skoru 8-12 yaptı ve harita rounduna ulaşan ilk taraf oldu. 21.Round’da qw1 round başında smoke içinde taranarak ölsede xRaxs ve MOJJ duosu 2v4’de roundu kazanarak FUT Esports’u haritada tuttu ve skor 9-12 oldu. Sonraki roundda temsilcimiz Team Vitality’nin kalabalık olduğu A Side’a gitmeye karar verdi. Round biraz kaotik olsada kalabalık olduğu Side’ı kaybetmeyen Team Vitality haritayı 9-13 skoruyla kapatmayı başardı ve seride durum 1-1 oldu.

VCT:EMEA | FUT Esports vs VIT
VCT:EMEA | FUT vs VIT | Haven

 

3.Harita: Lotus  | Karar Haritası

Lotus her ne kadar karar haritası olsada %63 kazanma oranıyla FUT Esports için iyi bir haritaydı. Bunu oyunlarında da gösterdiler. Temsilcimiz haritada tabanca roundunu alarak haritayı 2-0 açtı. Ardından Team Vitality’nin satın alma roundunuda bonus olmasına rağmen kazanan FUT Esports skoru 3-0’a kadar getirdi. Bonus’a kaybetmesine rağmen Team Vitality cevap vermeyi başardı ve skor 3-1 oldu. Temsilcimiz FUT Esports iki round ile cevap verdi ve skor 5-1 oldu. Bu sıralarda Team Vitality’nin ilk molasını kullandığını da eklemek gerekiyor. Team Vitality iki roundluk bir seriyle cevap vererek skoru 5-3’e getirdi. FUT Esports 3 roundluk bir seriyle cevap verdi ve skor 8-3’e kadar geldi. İlk yarının son roundunu ise Team Vitality kazanmak üzereydi; temsilcimiz, aim fightları kaybediyordu ama ATAKAPTAN yardıma yetişti ve kazandığı 2v1 ile skoru 9-3 yaparak ilk yarıyı kapattı.

Team Vitality ikinci yarının tabanca roundunu kazanarak skoru 9-5’e kadar getirmeyi başarsada FUT Esports ilk satın alma roundunda cevabını vererek skoru 10-5 yaptı. FUT Esports sonraki round her ne kadar baş başa geçsede kazanmayı başardı ve skoru 11-5 yaptı. Team Vitality burada ikinci mola hakkını kullandı. Moladan geri dönen Team Vitality FUT Esports’u yine durduramadı ve skor 12-5 oldu. Ama bu round çok uzun süre konuşulacak bir round oldu. Bonecold, neredeyse 1v4 kazanıyordu ki Fade ultisi yemiş haldeki Mojj soğukkanlılığını korudu ve son saniyede Spike’i çözmekte olan Bonecold’u vurdu. Ardından birer round takası oldu ve harita 13-6 skoruyla FUT lehine tamamlandı. FUT Esports bu şekilde Masters Tokyo biletini garantilemiş oldu. Fakat hikayeleri bitmedi. Bu başarılarıyla beraber Çeyrek Final yapmış oldular. Eğer bu başarıları devam ederse EMEA ikincisi yada daha da iyisi birincisi olarak temsilcimiz Masters Tokyo’ya gidebilir.

VCT:EMEA | FUT Esports vs Team Vitality
VCT:EMEA | FUT vs VIT | Pearl

 

Temsilcimiz FUT Esports’a hem kalan Play-off maçları için hemde Champions Tour 2023: Masters Tokyo için bol şans dileriz!

Diğer VALORANT Haberlerimiz

editor
2020'den beri bir şekil de espor ile iç içe. Sosyal medya, yönetim, oyuncu ve nicesi. Genelde görülmeyene değer verir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir