VALORANT Champions Tour EMEA mix VALORANT

FUT Esports VCT 2023: LOCK//IN’e Galibiyet İle Başladı!

Temsilcimiz FUT Esports VCT 2023: LOCK//IN São Paulo’ya galibiyet ile başladı. Ekibimiz Rex Regum Qeon karşısında 2-0 kazanarak üst tura yükseldi.

Maç Önü Saygı Duruşu

Serinin başlamasından önce hem Brezilya’da hem Türkiye’de düzenlenen izleme etkinliğinde, 6 Şubat 2023’te Kahramanmaraş’ta meydana gelen deprem felaketi dolayısıyla kaybettiklerimiz için saygı duruşunda bulunuldu.

FUT Esports

FUT Esports qw1, MrFaliN, MOJJ, AtaKaptan ve qRaxs beşlisi ile karşılaşmanın favorisi konumundaydı. Endonezya temsilcisi tehbotoL, Emman, Lmemore, EJAY ve fl1pzjder ile mücadele etti.

Yerel ligi kazandıktan sonra yükselişini sürdüren ve VRL 2022’yi kazanan temsilcimiz FUT Esports başarıları sayesinde partner takım olmuştu. En son Redbull Home Ground turnuvasında mücadele eden ekibimiz maalesef turnuvada harita kazanamadan elenmişti. FUT bugün aldığı RRQ galibiyeti ile VCT 2023: LOCK//IN’e zafer ile başladı.

Seride Yaşananlar

BO3 formatında oynanan karşılaşmada RRQ Lotus seçiminde bulunurken FUT tercihini Pearl haritasından yana kullandı. Final haritası olarak Split belirlendi.

FUT Esports - Rex Regum Qeon
FUT Esports – Rex Regum Qeon

1. Harita: Lotus

Rex Regum Qeon’un seçimi olan haritaya iyi başlayan taraf temsilcimiz FUT oldu. Ekibimiz henüz ilk yarıda etkili bir oyunla skoru 10-2’e getirdi. İkinci yarıda da kontrolü elinden bırakmayan FUT, rakibine yalnızca 1 round fırsatı tanıyarak 13-3’le seride 1-0 öne geçti.

2. Harita: Pearl

Serinin ikinci haritasında iki takım adına da daha dengeli bir oyun vardı. İlk yarı 7-5 Rex Regum Qeon üstünlüğü ile geçildi. İkinci yarıda FUT, kendi seçtiği haritada hakimiyeti eline aldı. Arka arkaya aldığı roundlar ile önce eşitliği sağlayan ekip, sonrasında maçı 13-11 ile maçı kapattı. FUT bu galibiyet ile bir üst tura yükseldi. Maçı ESA Arena’da takip eden yüzlerce kişi sevince boğuldu.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir