VALORANT

Project Queens Turnuvasında Erkek Oyuncu Skandalı

Project Queens turnuvasında erkek bir oyuncunun oynatıldığına dair iddialar ortaya atıldı. Turnuvanın amacı, kadın oyuncular arasında bir rekabet ortamı oluşturarak, kadın oyuncuların espor alanındaki potansiyelini sergilemelerine olanak tanımaktı. Ancak, bazı katılımcılar, erkek bir oyuncunun turnuvada yer alması nedeniyle, turnuvanın asıl amacından uzaklaştığını düşünüyorlar.

Taraflardan gelen ilk açıklama ROZENN eski oyuncusu Elis LEXI Ballı tarafından twitlonger aracılığıyla yapıldı.

Bahsi geçen Twitlonger Açıklaması

“Gece saatlerinde arkadaşım Ece (Risa) tarafından turnuvamız olduğu ve yarın bizimle birlikte Project Queens turnuvasında stand-in olarak oynayıp oynamayacağımı sordu. Ben de kabul ettim ve ertesi gün işlerimi iptal ederek sabah kayıt işlemlerini onayladım. Takımımızın beşinci oyuncusu yoktu ve Cansu (SUVESZ) hanım ablamızın Eray (VAERE7) isimli manitasının Sab hesabında oynayacağını öğrendim. Kimseye söylememem konusunda ricada bulundu ve kabul ettim. Maç boyunca info filan vermedi ama düzgün bir oyun çıkardı ve top fragger oldu.

Maç bitiminde Risaya yazdım dedim biz bu maçı bok alırdık. Erkek arkadaşı olmasaydı. O da kendini ve takımını desteklemeye başladı haliyle -biz zaten eski kadrodayken- (hiç sanmıyorum ama sanırım kızların oynadığı xd) zaten bu takıma karşı yeniyorduk. NAVI, CASE, RBLS takımlarının hepsini yendik. İlk beşe girmemiz bile iyi bak ileride ORG teklifi gelebilir. Avrupa için bize bizimle çalış yapabildiğimizi hep beraber yapalım. Sen de biliyorsun çok ayrılanımız oldu oyuncumuz yok. Taktiğimiz yok, bu yüzden de Eray oynuyor dedi. VCT için girmek istemedim başta sonra düşündüm Eray’ın sadece bir maç oynadığını düşündüm.

İleride oynayacağını düşünmediğim için daha bakılabilir olur dedim.  Allah’tan olmamış yerime oyuncu bulmuşlar. İyi ki başta yok demişim. AT.O‘nun bizim maçtan sonra dağılmasını yediremedim. Kendime suçlu hissettim. Sanki benim yüzümden dağılmış gibi hissettim. Utancımdan yendiğimiz zaman bile score tablosunu rtlemedim bu Fokus S. maçında yaptığınız hesap paylaşımının içinden geçmişken kendi bileğinizin gücüyle o maçı kazanmamışken öyleymişçesine score tablosunu paylaşmanız gerçekten aciz çok ağlarsınız espor niye gelişmiyor niye iyi yere gelemiyorum diye.

Gel gelelim Mertenstein sen tüm bunları biliyorsun muhtemelen çünkü Risa bana öyle söyledi. Bir koç olarak bunları bildiğin halde o win postuna nasıl destekleyici yorum atıyorsun, savunursun daha ben hak yemem şunu yapmam etmem ne zorluklardan geldim. Buralara belli oluyor senin de ne çok zorluklardan geldiğini..” şeklinde devam ediyor.

Bu olaylarda bahsi geçen FOKUS oyuncusu Yağmur rainssa Şahin tarafından konuyu ilgili yabancı kullanıcılara iletmek ve doğrulamak üzerine bir tweet paylaştı.

“Angry Titans kadrosuna gerçekten haksızlık. Onlar hakkında gerçekten kötü hissediyorum. Ve yaptıkları şey gerçekten profesyonelce değil, diğer takımlar için gerçekten şanssız (biz dahil)”

Bu tartışmaların üzerine Mertenstein tarafından twitlonger açıklaması geldi.

Şimdi gelelim konulara; Önceliğimiz ROZENN takımı evet orada bulundum toplamda 7-8 gün sürdü sanırım, VALORANT Game Changers’da Stand-ın çağırıldım 1 günde takım toparlamaya çalıştım ve kadronun kötü olduğunu belirledim aldığım toplamda 4 molada 4 seri yakaladık fakat 1 günlük takımla nereye kadardı. Takımdan ayrılma kararı alma taraftarıydım sonrasında bize 1 oyuncu lazım Project Queens turnuvası için dediler, bende bir oyuncu önerdim evet. İşte bu şunun hesabında oynayacak bu bunun hesabında oynayacak dedim beni ilgilendirmez ben bırakma taraftarıyım gelir kol verir giderim dedim. Gelelim takımın kötü olduğuna ne zaman karar verdim. Angelica ve lexi en büyük şahidimdir zaten Bir pracc’da kolları ben vereceğim dedim. Verdiğim kollar ile normalde maçı 24-0 almamız gerekiyordu rakip oyuncuların nasıl oynayacağını ne zaman peek atacağını A’dan B’ye rotasyon atacağımızda kaç kişinin bizi karşılayacağını bile söyledim. fakat takım maçı 6-18 kaybetti.” şeklinde devam ediyor.

FUT Esports’da Head of Esports görevini üstlenen Atahan Dikmen tarafından bu paylaşıma yanıt geldi.

Konuyla ilgili Project V tarafından herhangi bir resmi açıklama yapılmadı. Gelişmelerden sizleri haberdar edeceğiz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir