Red Bull Home Ground #3 Şampiyonu 100 Thieves VALORANT

Red Bull Home Ground #3 Şampiyonu 100 Thieves

İngiltere’nin Manchester şehrindeki Victoria Warehouse’ta düzenlenen Red Bull Home Ground #3 Şampiyonu dün oynanan finalle belli oldu. Rakibi Cloud 9’u 3-0 yenen 100 Thieves turnuvayı şampiyon tamamladı.

Türkiye’den temsilcimiz FUT Esports‘un da dahil olduğu 8 Avrupa takımının katıldığı turnuva dün oynanan final ile tamamlandı. 100 Thieves finalde rakibi Cloud 9’u 3-0 yenerek şampiyon oldu.

Red Bull Home Ground #3 Takımları

  • FUT Esports
  • Team Liquid
  • Team Heretics
  • Cloud9
  • Fokus
  • Team Vitality
  • KRÜ Esports
  • 100 Thieves

Finale Kadar Yaşananlar

Cloud 9, A grubunda Team Vitality, KRÜ Esports ve FOKUS ile mücadele etti. Ekip grubun ilk maçında FOKUS’a mağlup olarak başlasa da sonraki 2 maçını kazanarak gruptan lider çıktı. Yarı finalde grupta yendiği KRÜ Esports karşısında zorlanmayan ekip adını finale yazdırdı.

100 Thieves, B grubunda temsilcimiz FUT Esports, Team Heretics ve Team Liquid ile karşılaştı. Gruptan yenilgisiz çıkan 100T yarı finalde Team Vitality ile karşılaştı. Bu karşılaşmada da zorlanmayan ekip finalin 2. ekibi oldu.

Final Zamanı

5 harita üzerinden oynanan finalde, Bind, Fracture, Icebox, Haven ve Pearl seçildi.

Bind: Cloud 9’un seçtiği haritaya iyi başlayan taraf 100T oldu. Haritanın erken aşamasını domine eden ekip 7-3 öne geçti. Sonrasında toparlanıp varlık gösteren C9 durumu 7-7’ye kadar getirdi. Rakibnin seçtiği haritada kontrolü tekrardan eline alan 100T, 13-10 ile ilk haritayı kazanan taraf oldu.

Fracture: 100T kendi seçtiği haritaya iyi başladı. Ekip 6-3 öne geçse de C9 rakibini tekrardan yakaladı. Haritanın sonu tekrardan büyük bir çekişmeye sahne olsa da oyuncusu Cryocells’in etkili oyunuyla durumu 13-9 yapan 100T seride 2-0 öne geçerek büyük avantaj yakaladı.

Icebox: 100T rakibinin seçtiği kader haritasına fırtına gibi başladı. Arka arkaya aldığı roundlar ile aradaki farkı açan ekip ilk yarıyı 9-3 önde kapattı. İkinci yarıda da rakibine şans tanımayan 100T, haritayı 13-3 kazanarak Red Bull Home Ground #3’ün şampiyonu oldu.

Yeni Kadro ile İlk Şampiyonluk

100 Thieves bu şampiyonluk ile stellar, bang, cryocells, derrek ve asuna’nın birlikte mücadele ettiği ilk turnuvasını kazandı.

 

administrator
çok oynar bazen yazar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir