VALORANT REBELS III Powered by Emotion VALORANT

VALORANT REBELS III Powered by Emotion Grup Aşaması’na Kalan Takımlar!

Türkiye’nin tek VALORANT Game Changers etkinliği olan REBELS’in yeni sezonu REBELS III Powered by Emotion’ın açık elemeleri tamamlandı. Bir gün arayla oynanan iki açık eleme sonucunda gruplara kalmayı başaran 8 takım belli oldu.

VALORANT REBELS III Powered by Emotion 1. Açık Eleme Chartı

VALORANT REBELS III Powered by Emotion 1. Açık Eleme Chartı
VALORANT REBELS III Powered by Emotion 1. Açık Eleme Chartı

 

Açık elemelerde ilk turlar BO1 olarak oynanırken sonraki turlar BO3 olarak oynandı.
Game Changers kadrosunu yeni duyuran Millenium Agency Venom Esports ilk elemelerde ikinci tura kadar gelebildi. İkinci turda da gruplara kalması beklenen takımlarda olan 99 Problems’a 2-1 kaybederek turnuvaya veda etti.

Ülkemizin yeni espor kulüplerinden olan Lil Divas, ilk turda GoodFellas Regina’yı 13-5 yendi. İkinci turda da yine Game Changers kadrolarını yeni duyurmuş olan kulüplerden Turgutlu Belediyesi Esports‘u 2-0 yenerek gruplara kalmayı başardı. TES Female buraya ilk turda GNSL Nyhmps’ı 13-4 yenerek gelmişti.

İlk turun dördüncü maçı ise açık elemelerin en önemli maçlarındandı. İki iddalı kadro HOWL MoonlightPCIFIC Styx karşılaşmasında karşı karşıya geldi. HOWL Moonlight maçı 13-4 yenerek ikinci turdaki Five Tales Esports ile eşleşti. Five Tales Esports – HOWL Moonlight maçında bir harita uzatmalara giderken bir harita ortada geçti. Fakat günün sonunda HOWL Moonlight 2-0 kazanarak gruplara kalmayı başardı.

İlk turun beşinci maçında ise Game Changers’a ilk kez girmiş olan Regnum Carya X ile geçen Rebels’in şampiyonu olan DenizBank İstanbul Wildcats karşı karşıya geldi. Denizbank İstanbul Wildcats maçı 13-7 kazanarak ikinci turdaki Eternal Fire Valkyries ile eşleşti. Eternal Fire Valkyries buraya Float Sakura’yı 13-2 yenerek gelmişti. IW – EF BO3’ü ise yakın geçsede kazanan Eternal Fire Valkyries oldu. EF, IW’yi 1.Açık Elemeler’den eleyerek gruplara kalmayı başardı.

VALORANT REBELS III Powered by Emotion 2. Açık Eleme Chartı

VALORANT REBELS III Powered by Emotion 2. Açık Eleme Chartı
VALORANT REBELS III Powered by Emotion 2. Açık Eleme Chartı

Turgutlu Belediyesi Esports Female birinci turda bir başka kulüp olan Altun Espor ile eşleşti. Altun Esporu 13-9 yenen TES Female ikinci turda FiveTales Espor’a 2-0 mağlup olarak turnuvaya veda etti. Böylece FiveTales Espor gruplara kalmayı başardı.

İkinci turdan turnuvaya başlamış olan iki takım GoatFellas Regina – PCIFIC Styx karşılaşmasında ise 3 harita gördük. Seriyi 2-1 PCIFIC Styx kazanarak gruplara kalmayı başardı.

İlk turun ikinci maçında Millennium Agency Venom ile geçen sezonun şampiyonu DenizBank İstanbul Wildcats karşı karşıya geldi. Millennium Agency Venom, bir underdog hikayesi yazarak şampiyonu 13-11 skoruyla eledi. Ardından da ikinci turdaki Float Sakura’yı yenerek gruplara kalmayı başardı.

İlk turun üçüncü maçında ise Game Changers’a yeni girmiş olan Regnum Carya Esports ile Game Changers kadrosunda yeniliklere giden GNSL Nypmhs karşı karşıya geldi. GNSL Nypmhs, Regnum Carya X’i 16-14 uzatmalarda yendi. Ardından da ikinci turdaki Troll Queens’i 2-0 yenerek gruplara kalmayı başardı.

Böylece gruplara yani turnuvaya kalan takımlar: 99 Problems, Lil Divas, HOWL Moonlight, Eternal Fire Valkyries, FiveTales Espor, PCIFIC Styx, Millennium Agency Venom, GNSL Nypmhs oldu.

Bir başka VALORANT Game Changers haberimiz: FUT Female Game Changers ‘ı 2. Sırada Tamamladı

editor
2020'den beri bir şekil de espor ile iç içe. Sosyal medya, yönetim, oyuncu ve nicesi. Genelde görülmeyene değer verir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir