VALORANT, Twitch'te anlık en çok izlenen oyun oldu VALORANT

VALORANT, Twitch’in zirvesine yerleşti

Riot Games’in yeni nişancı oyunu VALORANT, dünyanın en çok izlenen canlı yayın platformu Twitch’te anlık en çok izlenen oyun oldu.

Riot Games, League of Legends’ın 10. yıl dönümü kutlamaları kapsamında çıkaracakları bir sürü oyun duyurmuştu. Bunlardan Legends of Runeterra ve TFT Mobile halihazırda çıkmış durumda. Duyurdukları MMOFPS nişancı oyunu VALORANT ise 7 Nisan’dan sonra Açık Beta’ya girecek.

VALORANT, 3 Nisan itibariyle Açık Beta anahtarlarını dağıtmaya başladı. Türkiye’den de bir sürü yayıncı ve YouTuber, oyun hakkında oynanış videosu yayınladı. Bunun da etkisiyle birlikte Twitch’te en çok izlenen oyunlar arasına girdi ve 1.liği kaptı.

Oyunun Açık Beta anahtarını düşürmek aslında oldukça basit. İlk olarak Riot Games hesabınızla Twitch hesabınızı bağlamanız gerek. Bağlama işlemi tamamlandıktan sonra Riot Games’in seçtiği yayıncıların yayınlarını izlemek, size anahtar düşürme şansı veriyor. Anahtar tamamen rastgele düşüyor. Yani şansınıza bağlı.

Ülkemizin tanınan ve çok izlenen yayıncılarından Unlostv, Panky, Mithrain, wtcN ve videoyun VALORANT çıkar çıkmaz oynanış videolarını yayınlamaya yada oyunun yayınını açmaya başladılar. Eğer Açık Beta anahtarı düşürmek isterseniz yukarıdaki listeden herhangi bir yayıncının yayınını izleyebilirsiniz.

VALORANT, ilk günden yaşadığı bu patlamayla önümüzdeki yılların en çok oynanan nişancı oyunları arasına girebilir. Zaten biliyorsunuz CS 1.6’dan beri ülkemizde nişancı oyunları oldukça sağlam bir oyuncu kitlesine sahip. Bu oyuncu kitlesinin tartışmasız favorisi ve en çok oynadığı oyun ise CS:GO. Riot Games’in yeni MMOFPS oyunu VALORANT’ın çıkmasıyla birlikte yıllardır tahttan inmeyen CS:GO’nun tahtı belki sallanabilir.

VALORANT’tan son gelişmeleri VALORANT Türkiye’nin resmî Twitter hesabı twitter.com/VALORANTtr hesabından takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir