VALORANT

VALORANT’ın Yeni Ajanı Gekko Ve Yetenekleri!

Bir süre önce video tanıtılmış ve ondan öncede oyun dosyalarında ismi gizlenmiş olan yeni ajan Gekko yeteneklerini ilk kez VCT Lock//in Final maçının öncesinde oynanan şov maçında öğrendik. Gelin yetenekleri neymiş öğrenelim.

Q Yeteneği: Wingman

Gekko’nun ikinci yeteneği olan Q yeteneğinin ismi “Wingman”. Wingman Gekko’nun kullandığı hayvanlarından birinin adı. Wingman yeteneği Raze’in boombotu ile aynı mantıkla çalışıyor. Bir çizgi üstünde yolluyorsunuz ve koşmaya başlıyor bir rakibi gördüğünde ise patlıyor ve etrafını sersemletiyor. Ama bununla kalmıyor. Eğerki Wingman’ı atarken Gekko Spike’a sahipse Wingman spike’ı bölgeye kurabiliyor yada çözebiliyor.

Wingman yeteneği iki farklı şekilde kullanılabiliyor. Mouse sağ tık ile yollarsanız Spike işlerini yaparken sol tık ile yollarsanız boombotu mantığıyla rakip bulma görevini üstleniyor.

C Yeteneği: Mosh Pit

Gekko’nun ilk yeteneği olan Mosh Pit Viper zehirinin tıpkısı denilebilir. Oyuna gelene kadar aynısı mı bilmiyoruz ama görünen o ki çalışma mantığı ve etkisi aynı fakat dikkan çeken bir özelliği alanın Viper zehrinin nerdeyse iki katı olması. Kısaca Mosh’u fırlatıyorsunuz ve düştüğü yerde büyük bir zehir alanı açıyor. İçinde kalan rakibe hasar vermeye başlıyor ve içinde kalınnma süresine bağlı olarak verilen hasar artıyor.

Aşağıdaki kullanım klibinde Tarik’in anlık dokunmasıyla canının ne kadar çok gittiğini görebilirsiniz.

E Yeteneği: Dizzy

Gekko’nun üçüncü yeteneği olan Dizzy ise Fade gözüne benzerlik gösteriyor var olan farkı ise Fade gözü yer gösterirken Dizzy, gördüğü rakiplerine bir şeyler fırlatıyor ve onlar rakibe kadar ulaşırsa hedefini kör ediyor.

Ultisi: Thrash

Gekko’nun son yeteneği ve ultisinin ismi “Thrash”. Thrash oyunda benzeri olmayan fakat Overwatch isimli oyundaki Junkrat karakteriyle benzeten bir yetenek. Kısaca kontrol edilebilen bir bomba. Üstünüzden çıkartıyorsunuz ve ekranınızdaki süre barı dolana kadar Thrash’ın nereye gideceğini kontrol edip patlatıyorsunuz. Yetenek olarak benzemesede kullanım mekaniği olarak Skye flaşlarına benzediği söylenebilir.

Gekko ile alakalı elimizdeki bilgiler şimdilik bu kadar. Gekko’nun 7 – 8 Mart tarihleri arasında yayınlanacak güncellemede oyunda olacağı bir çok kişininde onayladığı bir diğer bilgi.

Kliplerde gördüğünüz set Oni 2.0 Seti. Kendisi hakkında yaptığımız haberle skinleri yakından tanıyabilirsiniz: Sevilen Set Oni 2.0 İle Geri Döndü!

editor
2020'den beri bir şekil de espor ile iç içe. Sosyal medya, yönetim, oyuncu ve nicesi. Genelde görülmeyene değer verir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir