VCT EMEA VALORANT

VCT 2023: EMEA Ligi 1.Hafta 3.Gün Sonuçları!

VCT 2023: EMEA Ligi 1. Hafta 3. Gün seri özetleri ve maç sonuçlarını haberimizde bulabilirsiniz.

10 Partner VALORANT takımının yer aldığı ve kıyasıya mücadele ettiği VCT EMEA yani VALORANT Champions Tour 2023: EMEA Ligi, oynanan 3.Gün maçlarıyla devam ediyor. Ligin üçüncü gününde 2 karşılaşma oynandı; günün ilk serisinde NAVI ve Giants Gaming karşı karşıya gelirken, günün ikinci serisinde Karmince Corp ve BBL Esports karşıya geldi. Oynanan karşılaşmaların maç sonuçlarına ve istatistiklerine haberimizden ulaşabilirsiniz.

VALORANT Champions Tour 2023: EMEA Ligi 1.Hafta 3.Gün Sonuçları:

Natus Vincere – Giants Gaming

İlk maçlarında yenilmiş iki takımın karşılaştığı bu seride çekişme son haritaya kadar durmadı. Temsilcimiz cNed’in yer aldığı NAVI seriyi 2-1’lik galibiyetle bitirmeyi başadı. Ama serinin ilk 2 haritasında da uzatmalar görmemiz serinin nasıl olduğunu özetler nitelikteydi.

1.Harita: Icebox | NAVI Tercihi

Giants Gaming, rakiplerinin tercihi olan haritada tabanca rounduyla beraber 4-0’lık bir açılış yaptı. NAVI cevabında geç kalmayarak durumu 4-4’e getirdi. Ardından 2 roundluk karşılıklı takaslar oldu ve ilk yarı 6-6 bitti. Giants ikinci yarıda da tabanca roundunu alarak durumu 6-8 yaptı. NAVI bu sefer bonusa izin vermeyerek 7-8 yapsada Giants satın alma roundlarını alarak durumu 7-9 yaptı. NAVI 2 roundluk bir cevapla 9-9’a ulaştı. 1’e 3 round değişimleriyle skor 12-10 oldu. Giants, NAVI’ye haritayı kapattırmayarak uzatmalara götürdü. Toplamda 4 kere oynanan uzatmalarda kazanan Giants oldu ve seride 1-0 öne geçti.

VCT EMEA | NAVI vs Giants
VCT EMEA | NAVI vs Giants | Icebox

2.Harita: Split | Giants Gaming Tercihi

Giants saldırı tarafında başladığı haritada tabanca rounduyla haritayı 2-0 açtı. NAVI uzun bir seriyle cevap vererek durumu 6-2’ye getirdi. Giants 3 roundluk bir seriyle karşılık vererek durumu 6-5 yaptı. İlk yarının son roundunu NAVI aldı ve ilk yarı 7-5 skoruyla tamamlandı. Giants 4 roundluk bir seriyle ikinci yarıyı açarak durumu 7-9’a getirdi. NAVI, 4 roundluk bir seriyle cevap vererek skoru 11-9 yaptı. 1 e 1 değişimle durum 12-10 oldu. Giants yine rakibinin haritayı kapatmasına izin vermeyerek haritayı uzatmalara götürdü. Toplamda 2 kez oynanan uzatmalar sonucunda Giants Gaming haritayı kazandı ve seri 1-1 oldu.

VCT EMEA | NAVI vs Giants
VCT EMEA | NAVI vs Giants | Split

3.Harita: Pearl | Karar Haritası

Üçüncü haritada bir NAVI üstünlüğü hissediliyordu. Bu, haritaya hazır olmaktan da olabilir üçüncü harita yorgunluğundan da olabilir.

Haritanın ilk yarısı 7-5 tamamlandı. İkinci yarıda Giants tabancayı alsada NAVI seri yakalamasına izin vermedi, üstüne kendisi seri yakalayarak durumu 12-6 yaptı. Giants bir roundla cevap versede gerisini getiremedi ve harita 13-7 bitti. Böylece NAVI 2-1’lik galibiyetliyle VCT:EMEA Ligi’nde ilk galibiyetini almış oldu.

Karmine Corp – BBL Esports

Bu seride uç uça geçti. Gece 1.30 –  2 sularına kadar uzayan seriden temsilcimiz maalesef 2-0’lık mağlubiyetle ayrıldı. Temsilcimiz seriyi kendi elleriyle kaybettide denilebilir; bu, oyuncuların maç sonu tweetlerinede yansıdı.

1.Harita: Icebox | BBL Esports Tercihi

Bitmeyen harita. Haritada toplamda 6 defa uzatma oynandı. Karmine Corp, EMEA Ligi’ndeki ilk Gekko oynayan takım oldu. Harbor ve Gekko’nun combolanmasıyla yaptıkları saldırı taktiğini temsilcimiz maçın belirli bir kısmına kadar çözemedi. Harbor, küresini atıyor; Gekko kankuşla içine Spike’i kuruyordu. Nivera’da neredeyse seri boyunca sürekli Operator oynadı. Öyleki uzatma roundlarında zırhsız bir şekilde yine Operator aldı. Bu oyunu BBL taraftarlarının siniri bir hayli bozdu.

BBL, tabanca roundunu alsada Karmine Corp cevapta gecikmeyerek durumu 1-3 yaptı. Ardından temsilcimiz iki rodunluk bir cevapla durumu eşitledi. KC, iki round daha alarak skoru 5-3 yaptı. İlk yarı, BBL’in üç KC’nin bir round daha almasıyla 6-6 skoruyla bitti. İkinci yarıya tabanca roundunu kazanarak başlayan temsilcimiz durumu 6-8’e getirdi. Bu andan itibaren satın alma rounduyla beraber Karmine Corp bahsettiğimiz taktiği uygulamaya başlayarak skoru 12 – 9’a kadar götürdü. Temsilcimiz taktiğiyle çözmesiyle 3 roundluk seri yakaladı ve haritayı uzatmalara götürdü. Uzatmalar round takaslarıyla sürdü. Bir noktada haritayı kapatıyorduk ki küçük bir hatayla uzatmalar devam etti. Ve sonunda Harita 19-17 skoruyla Karmine Corp lehine sonuçlandı.

VCT: EMEA | KC vs BBL
VCT: EMEA | KC vs BBL | Icebox

2.Harita: Split | Karmine Corp Tercihi

Alanda her ne kadar BBL taraftarları fazlasıyla tezahurat yapsada ilk haritanın kaybıyla mental olarak düşen temsilcimiz ilk yarıyı 9-3 skoruyla geride kapattı. Karmine Corp, ikinci yarının tabanca roundunu da alarak skoru 11-3’e getirdi. İlk satın alma roundunu harika bir şekilde kazanmamızla temsilcimizin hem mentali hemde geri dönüş ruhu canlandı ve temsilcimiz uzun bir seri yakalayarak durumu 11-9’a kadar getirdi. Karmine Corp bir roundluk cevabıyla harita skoruna ulaşarak durumu 12-9 yaptı. Temsilcimiz durmadı ve 2 roundluk bir seri daha alarak skoru 12-11 yapsada son roundda Karmine Corp, bir stack savunma üzerine inanılmaz yetenek kullanımlarıyla roundu aldı ve haritayı 13-11 kapatarak seriyi 2-0 kapattı.
Seri boyunca Ferit “wtcN” Karakaya’nın alandan yaptığı Watch Party Yayını 120.000 izlenmeleri görürken, Karmine Corp’un sahibi Kamet0’nun Watch Party Yayını 60.000 – 55.000 izlenmeleri gördü.

VCT EMEA | KC vs BBL
VCT EMEA | KC vs BBL | Split

VCT: EMEA Ligi İlk Gün Sonuçları İçin Buraya Tıklayabilirsiniz

editor
2020'den beri bir şekil de espor ile iç içe. Sosyal medya, yönetim, oyuncu ve nicesi. Genelde görülmeyene değer verir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir