mix VALORANT

VCT Game Changers EMEA Qualifier Round 4 Sonuçları!

VCT Game Changers EMEA Qualifier Round 3 maç sonuçlarını haberimizde bulabilirsiniz.

VCT Game Changers EMEA elemelerinde dördüncü gün tamamlandı. Round 4’te kaybeden takımlar yollarına LCQ (son şans elemeleri) ile devam ediyor ancak bu eleme aşaması henüz resmi kaynaklara işlenmediği için sizlere detay veremiyoruz. BO3 (best of three) şeklinde oynanan maçların Türk takımları ve Türk oyunculara sahip takımlar için sonuçlar şu şekilde:

BBL Queens 2 – 0 Karmine Corp GC

VCT Game Changers EMEA Qualifier’da BBL Queens rüzgarı esmeye devam ediyor.

İlk 3 eşleşmede uyguladığı tarifeyi Karmine Corp GC karşısında da uygulayan temsilcimiz, 13-3 ve 13-6‘lık skorlarla adını Stage 1‘e yazdırdı. Eşleştiği 4 takımla oynadığı 8 haritada da mağlubiyet yüzü görmeyen BBL Queens, bu haritalarda oynadığı 124 round’un sadece 18’ini kaybetti. Temsilcimize EMEA‘da başarılar dileriz.

Turgutlu Belediyesi Esports Ladies 0 – 2 Case Hydra

Fracture: TES Ladies için kötü bir gün. Harita boyunca etkili bir performansla rakibinin oyuna dahil olmasını engelleyen Case Hydra, haritayı 13-2 ile kapatarak seride durumu 1-0‘a getiriyor.

Haven: İlk haritada rüzgarı arkasına alan İspanyol temsilcisi, gösterdiği kompakt ve hızlı oyunla Haven haritasını domine etti ve 13-0 kazanarak temsilcimizi LCQ aşamasına gönderdi.

LCQ: TES Ladies 0 – 2 EXCEL GC

FUT Jeff 1 – 2 KPI Shine

Icebox: FUT Jeff, 0-4 geride başladığı maçta iyi bir reaksiyon vererek durumu 5-5’e getirmiş olsa da bu geri dönüşü maç sonuna yansıtamadı. KPI Shine 13-6 kazanarak seride öne geçti.

Split: FUT Jeff, 8-4 ile geçtiği saldıranlar tarafının ardından maçın fazla uzamasına izin vermedi ve haritayı 13-6 ile geçti. Seride durum 1-1.

Pearl: KPI Shine haritaya harika başladı. İkinci yarının hemen başında skorboard 11-3’ü gösteriyordu. Sonrasında FUT Jeff geri dönmek için çaba gösterse de Jiex’li KPI Shine hata yapmadı ve 13-7 ile adını Stage 1’e yazdırdı. FUT Jeff yoluna LCQ‘dan devam edecek.

LCQ: FUT Jeff 1 – 2 Karmine Corp GC

Pcific Luie 0 – 2 GeeKay Esports Cherry

Ascent: Pcific Luie haritaya 2 sayıyla başlasa da jduh‘lu GeeKay Esports Cherry haritanın geri kalanında daha iyi gözüken taraftı. Mısır temsilcisi haritayı 13-5 kazanarak seride durumu 1-0′a getirdi.

Fracture: GeeKay Esports Cherry ilk maçta kazandığı ivmeyle ikinci haritada da kar topu etkisi yarattı. İki yarıda da temsilcimize birer round verdi ve haritayı 13-2 kazandı. Bu sonucun ardından Pcific Luie’nin LCQ’da bir şansı daha olacak.

LCQ: Pcific Luie 0 – 2 FOKUS Sakura

DenizBank Istanbul Wildcats 0 – 2 Acend Rising

Haven: İlk yarıyısı 3-9  biten haritanın ikinci yarısında da işler farklı gitmeyince Wildcats haritayı 4-13 kaybetti ve seride geriye düştü.

Ascent: Temsilcimiz maça son derece istekli başlasa da bu çaba Acend Rising‘in oyununa engel olmaya yetmedi. Temsilcilerimiz schnellÆ ve Lateu‘nun yer aldığı Acend Rising 13-5 ile adını Stage 1’e yazdırırken temsilcimiz yoluna LCQ’dan devam edecek.

LCQ: DenizBank Istanbul Wildcats 0 – 2 Alliance Coven

FOKUS Sakura 0 – 2 Rebels Gaming Velvet

Pearl: Temsilcimiz rainssa‘nın yer aldığı FOKUS Sakura takımı, 1-8 geriye düştüğü maçta iyi bir reaksiyon vererek skoru 10-10’a kadar getirse de bu çaba kazanmak için yetmedi. 13-10 kazanan Rebels Gaming Velvet seride öne geçti.

Icebox: Déjà vu. Pearl haritasına çok benzer bir şekilde 4-8 geride girdiği ikinci yarıda skoru 9-9’da eşitleyen rainssa’FOKUS Sakura‘nın çabaları yine yetersiz kalıyor ve 13-9 kazanan Rebels Gaming Velvet adını Stage 1‘e yazdırıyor.

LCQ: FOKUS Sakura 2 – 0 Pcific Luie

VCT Game Changers EMEA Qualifier Round 4‘te 9 temsilcimizin 1’ü Group Stage’e kalmaya hak kazanırken 4 temsilcimiz de şansını LCQ’da arayacak. . Last Chance Qualifier, 9 Nisan Pazar günü  oynanacak. Üst tura çıkmayı başaran tüm temsilcilerimizi tebrik eder, turnuvanın devamında başarılar dileriz.

 

Game Changers hakkında yaptığımız detaylı haberimize buradan ulaşabilir ve daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir