polygon Web3 & Play2Earn

Polygon Ekosisteminin Kurumsal Firmalarla İş Birlikleri

Polygon; Internet of Ethereum Blockchains (Ethereum Blok Zincirlerinin İnterneti) olarak adlandırılan L2 yan zincirlerinden oluşan birbirine bağlı bir ekosistem kurmayı hedefleyerek, dört kurucu ortak olan Jaynti Kanani, Sandeep Nailwal, Anurag Arjun ve Mihailo Bjelic liderliğinde 2017 yılında hizmet vermeye başladı. Geliştiricilerin ve işletmelerin Web3 deneyimleri oluşturmasına olanak tanıyan ölçeklenebilir bir blockchain ağı olan Polygon, popüler kurumsal firmalarla yaptıkları anlaşmalarla adından söz ettirmeye devam ediyor. 

Gelin, hep beraber yaptıkları bazı anlaşmaları ve detaylarını inceleyelim.

 

Nothing

Londra merkezli teknoloji firması Nothing, Polygon’la yaptığı antlaşma ile ekosisteme dahil oldu. Yapılan anlaşmada Nothing topluluğu için özel olarak tasarlanan NFT sadakat programının, özel topluluk içeriğine erişilmesine olanak sağlayacağı ve ürün indirimleri gibi özel avantajlar sunacağı açıklandı. 

Platform, Nothing markasını tüketici teknolojisinin ötesine taşımak ve onu gerçek dünya ürünleri ile hızla büyüyen Web3 alanı arasında bir köprü olarak konumlandıran sektördeki ilk markalardan biri haline getirmek için tasarlandı.

Oluşumun amacı, Web3 uygulamalarına sürdürülebilir ve güvenli erişimi destekleyerek Nothing’in tüm telefon ürünlerini ve diğer ekosistem cihazlarını geleceğe hazır hale getirmek olarak tanımlanıyor.

 

The Walt Disney Company 

Yapılan açıklamaya göre 2022 Disney Accelerator’a katılacak altı şirketten birsi Polygon olacak. Sürükleyici deneyimlerin geleceğini inşa etmeye odaklanan Disney Company; artırılmış gerçeklik (AR), değiştirilemez jetonlar (NFT’ler) ve yapay zeka (AI) karakterleri gibi teknolojilerde uzmanlaşmak istiyor.

Program süresince, katılan her şirket Disney’in üst düzey liderlik ekibinden ve özel bir yöneticiden rehberlik alacak.

 

Starbucks

Starbucks, Web3 deneyimi için Polygon ile bir anlaşma yaptığını açıkladı. Yeni Starbucks Odyssey oluşumu, sürükleyici kahve deneyimlerine erişimin kilidini açacak NFT’ler kazanma ve satın alma olanağı sunacak. NFT’leri bir sadakat programıyla entegre eden ilk şirketlerden biri olan Starbucks, üyeler ve ortaklar (çalışanlar) ile etkileşim kurmanın yeni yollarını sağlayacak erişilebilir bir Web3 topluluğu oluşturacak.

Web3 alanına diğer tüm markalardan farklı bir şekilde gireceklerini iddia eden Starbucks, üyelerinin markayla olan bağını derinleştirmek istiyor. 

 

Meta

Meta; Instagram ve Facebook sosyal medya platformlarının kullanıcılarının yakında platformlar aracılığıyla NFT’ler oluşturup doğrudan satabileceklerini duyurdu. Ayrıca App Store’daki tüm NFT satışlarından %30 kesinti alan Apple’ın aksine, satışlardan sıfır komisyon alacaklarını da açıkladılar.

NFT’lerin üretimi ve satış işlemleri için Polygon tercih edilecek.

 

Adidas

Adidas, Polygon ağı üzerine inşa edilmiş yeni bir NFT projesi için Polygon’la anlaştıklarını açıkladı. 

Prada ve Adidas Originals, dijital sanatçı Zach Lieberman tarafından tasarlanan bir NFT koleksiyonunu SuperRare’de müzayedeye çıkaracaklarını duyururken NFT satışından elde edilen gelir, sanatçıları ve yaratıcıları destekleyen bir hayır kurumuna bağışlanacak.

Polygon’un iş birliği yaptığı şirketler arasında Reddit, Adobe ve Stripe da bulunuyor.

 

Marka, ekosisteme sağladı kolaylıklar ve yaptığı iş birlikleriyle adından çokça söz ettireceğe benziyor.

administrator
22 yaşında, Boğaziçi Üniversitesi Batı Dilleri ve Edebiyatları 4. sınıf öğrencisi. Doğduğundan beri oyun oynuyor, hatırlayabildiğinden beri yazıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir