Web3 & Play2Earn

Shibuya’ya 6.9 Milyon Dolarlık Yatırım

Dijital sanatçı Emily Yang tarafından kurulan Web3.0 tabanlı video platformu Shibuya, henüz tohum yatırım turunda 6.9 milyon dolar yatırım topladı.
Yatırımcılar arasında a16z başı çekerken, Paris Hilton, Kevin Durant ve ünlü birkaç isim de bulunuyor.
Alibaba kurucu ortaklarından Tsai Chongxin ve DeFi platformları arasında güçlü bir yerde bulunan Aave’nin kurucusu Stani Kulechov da bu isimlerden birkaçı.

İlk etapta bir video izleme sitesi gibi görünse de elbette ki projenin blockchain bileşeni bulunuyor. Shibuya’da filmler ücretsiz izlenebiliyor olsa da, izleyiciler filmlerin ilerlemesiyle yeni NFT’ler satın alabiliyor. “Choose your own adventure book” kitabına benzer bir method ile iki olası senaryo arasında satın aldıkları NFT’ler ile oy kullanabiliyorlar. Shibuya bu NFT satışlarıyla toplam 1.5 milyon dolar satış geliri elde ettiğini açıklamıştı.

Emily Yang Fortune ile de NFT projesi gerçekleştirmişti

Emily Yang, Fortune dergisinin kripto anlattığı sayısının kapağını NFT olarak basmış ve satışa çıkartmıştı. Fortune, 2021’de gerçekleşen bu NFT satışından toplam 1.3 milyon üzerinde gelir elde ettiğini açıklamıştı.

Yang, Shibuya projesini Netflix ve Kickstarter karışımı hibrid bir proje olarak tanımlıyor. Fortune ile yaptığı bir röportaj esnasında, Kickstarter’ın sadece katılımcılarına para verme imkanı sunduğunu ve bunu yeterli görmediğini belirtmişti. Yang’a göre blockchain tabanlı funding modelleri, katılımcılarına daha tatmin edici ve sürükleyici bir deneyim sağlıyor.

 

 

5mid.com; Web3.0 ve play2earn projeleri ile ilgili haberler yapmayı, yeni gelişen blockchain ve kripto dünyasını kullanıcılarına ulaştırmayı hedeflemektedir. 5mid.com’da yer alan hiçbir proje yatırım tavsiyesi değildir. 
Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.