nike .swoosh Web3 & Play2Earn

Web3 Özellikli Nike .SWOOSH Beta Sürümü Yayımlandı!

Web3 yatırımları ve projeleri hızla devam eden dünyaca ünlü giyim markası Nike, Nike .SWOOSH beta sürümünü yayımladığını açıkladı.

Nike, sanal kreasyonları için bir yuva oluşturarak sporcuları destekleyen ve sporun geleceğine hizmet eden Web3 özellikli bir platform olan .SWOOSH’u piyasaya sürüyor.

.SWOOSH, sanal forma veya ayakkabı satın alınıp satılabilecek ve dolayısıyla kullanıcılarına gelir sağlayacak bir platform olmanın yanında, web3 eğitimleri için de tüm dünya için bir kaynak olma niteliği taşıyacak.

Kullanıcılar platform üzerinden kendi koleksiyonlarını oluşturabilecek ve  koleksiyonlarındaki parçaların dünya ile buluşmasını sağlayabilecek.

Web3 yatırımlarına devam eden Nike, daha önce de NFT koleksiyonu için RTFKT Studios’u satın almıştı.

nike ron faris
Nike Sanal Stüdyoları Genel Müdürü: Ron Faris

‘’Web3 meraklıları için geleceğin pazaryerini oluşturuyoruz. Bu platformda Nike .SWOOSH topluluğu birlikte yaratacak, paylaşacak ve kazanacak.” – Ron Faris

 

Şu anda beta sürümünde olan .SWOOSH’a katılım kaydı bu ay başlıyor. Nike, yılın geri kalanında potansiyel kullanıcıları çeşitliliğe sahip, eşitlikçi bir topluluğa davet ederek platformu büyütecek ve ardından 2023’te üyeleri tarafından şekillendirilen ilk dijital koleksiyonunu piyasaya sürmüş olacak.

İlk dijital koleksiyon çıktıktan kısa bir süre sonra üyeler, Nike ile birlikte sanal ürün yaratma fırsatını kazanmak için topluluk yarışmalarına katılabilecek. Bu sayede, yaratım sürecine dahil olan üyeler, sanal ürün üzerinde bir telif hakkı kazanma şansına da sahip olabilecek.

Nike Web3’te liderliğini sürdürmeye devam edeceğinin sinyallerini verirken bir yol haritası üzerinde nasıl ilerlenebileceğinin ve Web3 ekosistemine sağlanabilecek katkıların güzel bir örneğini gösteriyor. Bu projenin, önümüzdeki dönemde pazar payı büyük diğer markalar için de ilham kaynağı olması ve bu alana yatırım planlayan topluluklara cesaret vermesi bekleniyor.

Web3 kategorimizdeki diğer haberlere buradan göz atabilirsiniz.

administrator
22 yaşında, Boğaziçi Üniversitesi Batı Dilleri ve Edebiyatları 4. sınıf öğrencisi. Doğduğundan beri oyun oynuyor, hatırlayabildiğinden beri yazıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir